bugün

bunun en büyük örneklerinden bir tanesi şişli sınırları çevresinde bulunmaktadır .maşallah köy bakkalı gibi diyeceğim ama onu da demeyeceğim . tam anlamıyla bir sıfat yakıştıramadığım için bir arada bir derede kalıyorum .

bakkal ın tabelasında eşşek kadar bakkal yazmasına rağmen dışarda kaldırımı işgal etmiş bir upuzun bir etek askılığı ile etek satışı yapmaktalar mahalledeki kadınlara .
etekleri sıyırıp bir kenara geçtikten sonra bakkalın hemen önünde bir buzdolabı , e doğal olarak buzdolabı anca içinde kanat ,but,ciğer vs . ler. "sanki kasap yahu".önceki içinde bir tanımlama yapmadım du yapayım ," sanki mağaza yahu " .

bakkalın içinde girince her şeyin normale dönüceğini ve az önce görülenin bir hayal olduğu düşüncesini kaplamaya ramak kalsa da. bakkal ın içi daha da ilginç. ilginç olmayan tek şey bakkal sahibi . normal düzgün biri .

ancak bakkal ın içinde de erkek tişörtleri , spor ayakkabılar yeni sahibini bekliyor . gözüme kenarda bir akü ilişse de" abi bu ne kadar" demeye dilim varmıyor .
10 milyon yeğenim derse kalpten giderim mazallah.

bütün bunların ortak noktası satış malı olsa da birbirleriyle sektör olarak bağdaşmasalarda yine eyvallah dedim. ama bakkal ın arka tarafında , suntayla ayrılan bir bölme var sonradan öğrendiğime göre bakkal ın eşi ve kızı ile burada yaşıyorlarmış.
çay rafından motor yağı rafına uzanan çamaşır askılığından anlamalıydım aslında.