bugün

Halkın bunları kabullendiğinin en belirgin kanıtıdır "burası türkiye" cümlesi. Halk şaşırmaz, kabullenir. Sindirilir. Etrafında dönen oyunlara, sadece seyirci kalmak öğretilmiştir ona son zamanlarda çünkü. Ülkenin kurucusu olan Atatürk, en büyük düşmanları olarak gösterilmeye başlamış, ülkenin rejiminin cumhuriyet olması, devletin ilkesinin laiklik olması, dinsizlikle eş değer tutulmaya çabalanmıştır. Başarısız olunduğu söylenemez.
Yıllarını türban sorununa, terör sorununa harcamış bu ülkede, basın özgürlüğüne büyük bir darbe vurulmuştur. Halka, görmesi istenen gösterilmiştir. Basılmamış kitaplar toplatılmıştır. Eğitim sistemi, şifreler ile yerle bir edilmiştir.
Türk halkının, anlı şanlı tarihinde, ne kadar özelliği varsa, alınıp götürülmüştür.
Ayrımcılık yaparak, ülkeyi bölme çabası içerisinde olanlar, kısmen de olsa bugün, amaçlarına ulaşmış durumdadır.
Elindeki ile yetinmeyi bilen türk halkı, kaderci anlayışı sıkı sıkıya benimsemiş, iki kuruş maaşa, bir torba kömüre muhtaç bırakılmıştır. Kaderimdir, kısmetimde bu vardır, anlayışı ile, ekmeğini kazanma çabası içerisinde olan halkı, soymaya, kandırmaya, sindirmeye devam edilmektedir.
birsürü kelle. anasını alıp gidenler görüyorum. ülkemi görüyorum gözlerim kapalı durmak yok yola devam nidaları yükseliyor arş'a doğru. sonra bir adam var düşünüp düşümden ayrı kaldığım, püskevit yiyor.. benim gördüğümü sizler de görüyor musunuz?
yalan dolan, riyakarlık, cebini doldurma arzusu.
Erdoğan diye birinin kendi yazdığı senoryasında,kendi seçtiği başrol oyuncularıyla keyifle oynadığı,bütün zor rollerin ise figüranlara yüklendiği bir ülke. Bir insanın muhteşem tiyatro kabiliyeti bütün ülkeyi nasıl ele geçirir onu görüyorum. Tamamen kendi çıkarları için çalışırken, halkına herşey sizin için demek ve bunada o halkı inandırmak büyük yetenek ister. Çoğunluğu inanmış ve kandırılmış insanlardan oluşan geleceği olmayan bir ülke görüyorum.
(bkz: yarrak afedersin)

bunu birisinin söylemesi gerekiyordu.
sanat, kültür, teknoloji, bilim vs bir çok konuda

çok fırın ekmek yemesi gereken. ne yazık ki, maasef, üzülerek...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar