bugün

4 sene uğur dersanesine gittikten sonra kıl payı gitmekten kurtulduğum üniversitedir. bu kadarı bünyeye fazla.
ciddi ciddi gitmeyi düşündüğüm okuldur. ama gözümü korkutuyo şerefsiz entryler. okuyan eden varsa bilgi verse iyi olur.
hazırlık okulunun şişli endüstri meslek lisesi içinde olduğu özel üniversitedir.
berlin teknik üniversitesi'ni babasının malı gibi kullanan okul. yerim.
bu sene yüzde 50 burslu olarak kazanmış olduğum vakıf üniversitesidir.
leyloş un üniversitesi.
matematik-bilgisayar bölümünde %100 burs ile okuduğum aynı zaman da bu sene reklamcılıkta yandal yapacağım üniversite. Aynı zamanda öğrenci asistanı olarak görev alıyorum okul hakkındaki her türlü sorularınızı cevaplayabilirim.

2013-2014 eğitim öğretim yılında harika bir donanımla tıp fakültemiz eğitim-öğretime başlıyor hayırlısı ile.
tıp fakültesinin istanbul'un neresinde olduğunu deliler gibi merak ettiğim üniversitedir. tıp fakültesi yok muydu la yoksa?
büyük ihtimal %50 burslu gideceğim okul. fakat okul hakkında az bilgim var özelliklede hazırlık senesi ve ingilizce eğitimi.

bu üniversitede okuyan arkadaşlardan yardımcı olmalarını deli gibi istiyorum desem yalan olmaz.
Ders aralarinda bogaza karsi oturup yemek yiyecegin guzel bir okul.
history of civilization* dersini bölüm ayırt etmeksizin "zorunlu seçmeli" olarak her öğrenciye dayatan okul. evet evet, ge elective* listesine tıkladığınız zaman sadece gep1005 altındaki bu dersle karşılaşınca -ve aynı dönemde inkilap tarihi aldığınız göz önünde bulundurulursa- ister istemez çok tatlı küfürler edebiliyorsunuz.
*
insanın okumayı burnundan getirdiği tamamen ticari sadece öğrencilerden nasıl para sömürürümün peşinde olan üniversite.gerçekten özel üniversitenin de bir ahlakı olmalı bu ne yozlaşma ..öğrenci ticari bir meta değil ilim sahibi olmaya çalışıcak beyinlerdir.özetle kapısından bile geçmeyeceğim okuldur .
genellikle en sevilen ve dersleri en güzel anlatan hocaları yine bu okuldan mezun olanlardır. kan çekiyo kan.
eğitimi, kadrosu ve bölümleri hakkında bilgim yok lakin otoparkının çok hoş olduğu deneyimlerle sabitlenmiştir.
konumu çok kıyak olan üniversite. denize sıfır.
meslek lisesi öğrencisi seviyesinde 1. sınıf öğrencileri olan okul. basit basit insanlar toplanmış bayağı.
dgs ile myodan %50 burslu bilgisayar öğretmenliğine gitmek istediğim üniversitedir,ama korkuyorum entryleri okuyunca.
bir gün önünden geçerken yeri itibariyle burada okuyanları çok kıskanıp alayına sövmüştüm(içimden tabi eheh). Neyse ondan 6 ay sonra filan işe girdim ve patronumla sohbet ederken oğluşunun orada okuduğunu öğrendim. vay anasını lan, işte fakirlik böyle bir şey.
ekleme: bu arada oğlunun ev kirası da maaşım kadardı neredeyse. bir de ileride meslektaşım olacak. lan ne işler.
mükemmel bir yerde olan üniversite. aynı zamanda okuğumu hayal ettiğim ilk üniversiteydi, sonra orada okumanın maliyetini öğrendim uyanıverdim rüyadan.
iletişim fakültesi, karaköy'e taşınacak olan okuldur.
Geçen yıl; "adını feriha koydum" adındaki dizinin çekildiği okul. Setlerin sıkıcı geçtiği, okulun büyük ama kuru olduğu bir üniversite.
okulun içinde bulunan starbucks'ta "tall non-fat caffe latte" sipariş edip, derslerde "hocaaam hiçbir şey anlamıyoraaz türkçe anlatır mısınıaaz?" diyen insanların hobi olsun diye gittiği okul. şimdi, buradan bahçeşehir üniversitesi eğitim görevlilerine sesleniyorum; noolur bu dangalakların yüzünden dersi türkçe anlatmayın lan. okulu ingilizce eğitim diye seçtik, sınavlar dışında ingilizce yüzü görmüyoruz. yazılım terimleri dışında konuşmaya konuşmaya ingilizceyi unuttum amk.

kısacası,
mühendislik fakültesindeyseniz, ingilizcenizin körelebileceği okul.
psikoloji hocasının bırakın ingilizceyi, türkçeyi dahi konuşamaması yüzünden derslerinden bi sikim anlamadığım üniversite. götünüzle seçmeyin şu hocaları canım okulum, seçmeyin.
öğrencilerin derse girmek için değil de batak atmak için gittiği üniversitedir. ayrıca okulun büyüklüğüyle, içindeki otoparkın büyüklüğü de aynıdır. kenardan park halindeki iki range'i çekseler bir tane daha derslik için yer açılabilir.
an itibariyle polis tarafından gaza boğulan üniversitedir.

sen misin direnişçilere kapı açan diye..

görsel