bugün

(bkz: steve buscemi)
(bkz: mr pink)
(bkz: rezervuar köpekleri)
bahşiş denen şeyin gereksizliğini, nasıl bir kandırmaca olduğunu bilen erkektir. ilgili kişi garson ise, görevi ise iyi hizmet vermektir ve bu iş için maaş alır. siz orada yemek yiyesiniz diye patronu o adamı orada çalıştırır, elde ettiği kardan maaşını öder. sizin üstüne para vermeniz ise, tipik bir şehirli görgüsüzlüğü veya kandırılmadır.
bahşiş kimi zaman üctretin yerini tutar;
restoran önüne park ettiğiniz arabayı yıkayan adama verdiğimiz
bahşiş gibi...
kimi zaman kişinin hizmetten memnuniyetini dile getirme yoludur;
güzel yemekleri güzel servis yapan garsona verdiğimiz gibi...
kimi zaman da sinir bozucu bir ritüeldir; sinemada yer göstericiye verdiğimiz bahşiş gibi.
hangi durumda olursa olsun verdiğimiz bahşiş bizden birşey eksiltemez, hatta bazen mutluluk duyarız...
bundan kaçınan erkek de akıllı falan değil sadece maldır.
ne yani bahsis veren salak mı diye sordurtandır . Bahsis vermek akıllığın yada salaklığın ölçüsü olamayacak kadar küçük bir ayrıntıdır Olsa olsa erkeğin pinti olup olmadığına gösterilebilecek örnek olur .
bahşiş vermek benim nazarımda param var gösteriyorum anlamına gelmektedir. garson veya şef, mesleği icâbı zaten müşteriye hizmet etmekle mükelleftir,ve ayın belli bir gününde zaten maaşını almaktadır bu yüzden bahşiş beklemek de bahşiş bırakmak kadar gereksiz bir alışkanlıktır lâkin şöyle bir durumda var misâl,adam herhangi bir işyerinde kâhyadır arabaları getirip götürüyordur ve bu adama bahşiş vermek zorundasınızdır çünkü bu adam zaten bahşişle çalışıyodur yani işyeri ile anlaşması bu yöndedir (yemek+bahşiş).bu durumda dolaylı da olsa işveren siz oluyorsunuz ve o adama maaşını yani bahşişini vermeniz gerekir.ama diğeri tamamen gereksizdir yeri geldğinde bu yolla o görevliyi parasıyla aşağılayan insancıklar bile vardır...
bazı garsonların maaşlarının bahşiş durumu nedeniyle çok düşük tutulduğunu bilmeyen, lüks restoranlarda milyonlar harcayıp pizzacıdaki yurdum gencine 50 ykr u çok gören insanlardır. ama yine de (bkz: öğrenci adam bahşiş bırakmaz)