bugün

ultrAslan Uni tarafından başlatılan ricadır.

Üniversitelerimizden rica ediyoruz.

Cenaze evinde düğün olmaz.

Rektörlere Üniversite hesaplarına mesaj/tivit atalım.

--spoiler--
AÇIKLAMA | Soma'da bugün meydana gelen facia sonrasında üniversitelerin bahar şenliklerinin iptal edilmesini istiyoruz. Böylesine acı ve üzücü bir facia sonrasında ultrAslan UNI olarak üniversitelerin bahar şenlikleri yapmasını doğru bulmuyoruz. #BaharŞenlikleriiptalEdilsin https://twitter.com/ultrAslanUNI
--spoiler--

ekleme: Ateş düştüğü yeri yakıyor elbette farkındayız. Unatacak mıyız? Kısmen evet. Aileleri kadar olamayız. Ama bu kadar cenaze varken eğlenmek de yakışık değil.

seri eksi attığınıza göre vicdan muhasebenizi yaptınız ve eğlenmeye karar verdiniz demek ki. 'ultraslan' isminden dolayıysa eksiler daha vahim. biz ünifeb'deki fenerbahçeli arkadaşlarımızın, üniversitedeki beşiktaşlıların ve diğer arkadaşlarımızın da desteklediğini biliyoruz.

ekleme2: efendiler, ben yarın öbür gün evlenecekken babam vefat ederse ailem trafik kazası geçirirse o düğünü yapmam. iptal ederim. ertelerim bir süre. acımız taze olur çünkü. bu olay da milli bir yas sebebidir. tüm ülke olarak yastayken üniversitelerde zıplayıp eğleneceksek göstere göstere yazıklar olsun.
eyvallah da geri gelecek mi o insanlar? iki gün sonra unutulacaklar. reklam kokan hareketler bunlar. iki gün sonra yine eğlenmeyecek misiniz? berkinimiz öldüğünde fırını kapatan fırıncı ertesi gün açmadı mı? bu o.. evlatları mı anlayacak protestodan falan. tamam mantıklı güzel bir eylem de sonu yok...
sonuna kadar desteklediğim harekettir.inşallah başarılı olur.
biz gerçekten insancıl ve sorumlu bir toplum olsak eyvallah ta, öküzüz lan biz.

özümüzde olmayan bir şey, yani anca şekil bizdeki. çoluğun çocuğun eğlencesine karışmayalım. normalde bu olay sonrası hesap sorulmaz "ise" ki sorulmayacak.

bahar şenliği iptal etmek, şekil...
Bunun yerine sorumlular ceza alsın diye kampanya başlatmak daha mantıklıdır. Bahar Şenliği iptal olsa ne olmasa ne.
yanlış bir harekettir. zira böyle birşey istemek insanları zan altında birakmaktir.

millete yalaklanmaktir. bırakın üniversiteler düşünsün. sen söyleyince yapılan işin ne önemi kaldı ?
götü yiyen bu işin sorumluların karşısına çıkıp hesap sorsun.eğlenmek isteyen vasıfsız yetkisiz adama diş geçirmeyi bilirsiniz ama.karşı çıkarsa da vicdansızlıkla suçlayın.böyle göstermelik hareketlerle vicdan mastürbasyonu yapın.

o kadar canın yandıysa, vicdanın el vermediyse git sorumlusunun yakasına yapış bu cinayetin.göstermelik yas tutup şekil yapmayı burakın.
tabi kimseyi zorlayamayız ama yapılırsa çok ince olacak hareket. ayrıca şu saatten sonra gitseler bile o şenlik şenlik havasında geçebilir mi şüpheliyim... isteyenler yas tutmayanlar( kimse zorunda değil) gitsin tabi. kim, ne diyebilir?
böyle bir ülkede tüm şenlikler iptal edilmedir !
balıkesir üniversitesi denen sorunlu üniversitede mayısta(bugün itibari ile başlayan) finaller olduğundan, ve de şenlik diye bir şey olmadığından zaten iptal edilecek bir şeyler yok, şenliklerin iptali ile bir şey değişmeyeceği için önce iş güvenliği sağlansın diye isyan etmek lazım, iş güvenliği şartlarını sağlamayan kurumlara çalışma ve işçi çalıştırma izni verirsen bu tür olaylar sıradan hale gelir.
desteklenmesi gerekmektedir. berkin elvan vefat ettiğinde konserleri iptal eden zakkum sıla ve murat boz vardı çok iyi hatırlıyorum. 1 sene önce reyhanlı katliamında da ilçemizdeki özgün konseri iptal olmuştu. ki olması gereken de budur.

sonuçta bunun adı 'ulusal yas'.
her vicdan sahibi kimsenin kesinlikle ama kesinlikle iptali desteklemesi gerekir.

Hatta ulusal yas günü ilan edilmelidir.
(bkz: felaket sonrası şenlik ya olmazsa endişesi yaşayan) *
görsel
Pamukkale üniversitesinde edilmiştir.
edilsin iyi güzel de sonra ne olacak... vicdan serinletmekten öte değil...
bahar şenliklerinden ziyade ilk olarak enerji bakanının istifa etmesi gerek..
keşke böyle şeyler yaşanmasa keşke iptal edilme durumları olmasa , her seferinde müzisyenler aç kalmasa. eğlenmek doğru olmaz iptal edilmesin ama ertelensin . bu işlerden ekmek yiyen tüzlerce müzisyen var .
en doğru olan uygulama...
Su ıptal bu ıptal edılsın yas tutulsun sonra bır ıkı gun gecınce her sey devam ve ınsanız elımızden gelenı yapmıs oluyor oyle mı. Iptal etmek degılde bır yardım konserıne organızasyonuna donusturulse bu senlıkler onların aılelerıne bır yardımınız dokunur en azından. Boyle ıptal edınce sadece ıcınızı rahatlatırsınız o aılenın acısı hafıflemez. Bır de Herkes uzuluyor zaten bu duruma.
Türk Milleti bir bütündür bi tarfta yürekler yanarken şenlik yapmak insanlığa sığmaz...
türk milleti bir bütündür bi tarfta yürekler yanarken şenlik yapmak insanlığa sığmaz. Ultraslan uni yi bu konuda ki anlayışlarından dolayı tebrik ediyorum.
okan üniversitesinde de iptal edilmiştir.
toplumumuzun refleksif olarak aynı temennide bulunacağı bir istektir. sütü bozuk bir üniversitenin bile olmadığını düşünüyorum bu durumda. tweete gerek bile olmadığını düşünüyorum.
Somada ölen insanlar-devletimizin onları pek insan olaraka gördüğünü sanmıyorum- 5 gün sonra hepimizin aklından çıkacağı için gereksiz olan durum.Ben bugün deli gibi ağlasam ne olacak,sabaha kadar içip dans etsem ne olacak.Artık ölüm sonrası yapmacık üzüntüleri bırakıp bu ölümlerin olmaması için çabalamak gerekir.Gazi üniversitesinde yapılırsa şenlikler ben gayet eğleneceğim şahsen.