dün kurtlar vadisi filistin filmi için can dündar'ın konuğu olan ve film hakkında bilgiler veren senarist. yetenekli bir adamdır ve konuşması dinlenesidir.
ne kadar yetenekli oldugunu girilen tek entry olması sebebiyle kolayca anlayabiliriz. yetenekliymiş neremle gülecegimi bilemedim. bu adam mı yetenek bu adam mı senarist? yazdıgı senaryoyu benim kardeşim gözü kapalı yazar be. orta doguda bir yer bombalansın olay çıksın sonra üzerine saçma sapan bir konu düz ve polatı gönder bu mu lan senaryo.

bi de yahudileri eleştiriyom diyor. ulan bunca yıllık yahudi düşmanıyım ben yaptıgı filmlerdeki kadar güzel övgü görmedim.
--spoiler--
Senarist ve yapımcı. Lisans eğitimi almıştır. Ekmek Teknesi, Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör, Eşref Saati ve Kurtlar Vadisi Pusu dizilerinin senaristliğini yapmıştır. Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin yanında Kurt Kanunu filminin yapımcısıdır.
--spoiler--
vadi de akp de 11 yıldır iktidarda diyerek beni benden alan ünlü senaristtir.

http://www.ensonhaber.com...iktidarda-2013-10-16.html
Bugün kendisini eleştireceğim senaristtir. Neden mi ? Çünkü kendini geliştirmeyip türk televizyon sektörünün klişelerle dolu dizi furyasında kendini kaptırıp giden yeniliğe kapalı senaristtir...

Bahadıri tanıyanlar bilir. Sektörde senaristlik işine 'Deli yürek' dizisiyle başlayıp 'kurtlar vadisi' dizisiyle büyük bir başarı yakaladı. Kurtlar Vadisi'nde yer alan Süleyman Çakır karakterini yazan ise kendisidir. Eminim...

Bu arkadaş kutlar vadisinde ölen Süleyman Çakır'ın ruhunu aldı 'eşkıya dünyaya hükümdar olmaz' dizisindeki Hızır Çakırbeyli karakterinin içine yerleştirdi. Üstelik aynı oyuncu canlandırdı karakteri... Dizinin hikâyesi ise malumunuz. Karadenizli iyimser mafya ailesinin başına gelen sikko mafyatik olaylar...

Sonra edho dizisi baya tartışmalı bitince bu senarist arkadaş klişelerle dolu mafyatik dizi işini biraz değişiklik olsun diyerekten (Süreyya hanımın muhteşem değişimi!) yeniden tasarlayarak hali hazırda yayında olan 'hudutsuz sevda' dizisini yumurtladı. Süleyman Çakır'ın ruhunu ise aldı yine bu sefer genç delikanlı Halil ibrahim karakterinin içine yerleştirdi. Dizinin hikayesi maalesef ama maalesef Gene aynı. Karadenizli iyimser mafya ailesinin başına gelen sikkomatik olaylar...

Ya Arkadaş bir insan hiç mi değiştirmez kendini. Hiç mi yeniliğe açık olmaz. Ne bu klişe şeyler yazma merakı. Kafan anca sikko mafyatik olaylara mi çalışıyor MK.

Ha şunu da söylemek isterim. 'ben bu cihana sığmazam' adlı diziye de alttan destek verdiğine eminim. Gene aynı klişelerle dolu dizi olunca aklıma geldi bahadır...

Adam resmen türk televizyon sektöründe sikko olaylar yaşayan Karadenizli mafyatik aile açığını kapatıyor. O derece bir fantezisi var. Swh...

Sonra vay efenim türk dizileri niye hep aynı... Senaristler kendini geliştirmiyor ki...

Yazık...