bugün

Eskiden zenginlerin mekanı olarak sayılırdı bu yer örneğin Seda Sayan burada oturur du ancak artık sokaklar kalabalıklaştı ve statüsünü kaybetti.Ama herşeye rağmen gençliğin yaşanılabileceği bir yer.
büyükçekmece'ye bağlıyken seçim tezgahıyla geçtiğimiz sene başakşehir'e bağlanmış semt.
aslında esenyurt'a bağlanacakken yöre halkının imza toplayarak bunu reddettiği ve böylece başakşehir'e bağlanan semt. şimdi yeniden esenyurt'a bağlanmak isteseler bile iş işten geçmiştir.

http://www.ikidakika.com/...cesehire-basaksehir-soku/

"Paylaşılamayan belde Bahçeşehir 3 kilometre uzağındaki Esenyurt'tan alınarak 20 kilometre mesafedeki AKP'nin kalesi Başakşehir'e ekleniyor. Daha önce beldenin Esenyurt'a bağlanmasına şiddetle karşı çıkan Bahçeşehirliler, kararla bir şok daha yaşamış oldu. Kentte konut fiyatlarının en yüksek olduğu beldenin sakinleri, şimdi Esenyurt'a geri dönmek istiyor. imza kampanyası başlatan Bahçeşehirlilere ise Esenyurt'tan kötü haber geldi. Esenyurt artık beldeyi kabul etmiyor."

(bkz: alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste)
yüksek olması nedeniyle istanbulun iç kesimlerine göre 2-3 derece * * daha soğuk olan yer.
bu nedenlede kar yağışı olmasada insanlar evlerinde mahsur. *
aylardan olmuş mart, buna rağmen kar yağabilen bir yermiş burası.

10 senedir burada yaşıyorum ama yine de: (bkz: ben bugün bunu gördüm)
merkeze uzak olan bir yerleşim yeri. tek sorunu ulaşımdır, ekspres hatlar yardımıyla hayata tutunuyoruz.
1 yıldır yaşadığım yer North olmasaydı belkide kafayı yerdim. Otomobiliniz yoksa yaşamanız zor olabilir.
merkeze ulaşmak için otobüste harcanan minimum 1,5 saatlik zaman dilimine oturup, ağlanır. ayrıca 40'lı yaşların ortalarına gelmiş son model arabalarıyla, yolda yürüyen herhangi bir kıza yanaşıp "çay içek mi?" diye şive kusan adamların bolca mevcut olduğu yerdir.
Halkının kendini burjuva sandığı ama Allah ın dağına kurulmuş, gün itibariyle şehirden uzak sakin zırvalarının da söylenemediği kalabalıkta anlamsız bir semttir. Farklı dinlere sahip ailelerin ve genelde yabancı dilde eğitim veren liselere gönderdikleri çocukları ahlak kavramını tamamen yitirmiş bir şekilde gezinirler çakma caddelerinde... Ama yinede eğitim seviyesi yüksek olması açısından güvenli bir semttir..
genç yaşta emekliliği yaşatan yer. 12 den sonra hayat bitiyo anasını satayım. kaldık evde.
8 sene oturduğum semttir. herşey güzeldir hoştur. kalıcı dostluklar kurulur. insanının rahat olmasından dolayı dostlarla her türlü hayvanlık yapılır. elittir, zengin yeridir. en büyük sorunu taksime, mecidiyeköy uzaklığıdır.
istanbul il sınırı dışına konumlandırılmış olan kör itin öldüğü yer kadar uzakta olan uydukent alanı.
istanbul'daki en iyi uydu kent. Tamamen kendine has bir atmosfere sahiptir.
tek tip giyinen sarışın kaynak saçlı kızların mevcut olduğu semttir. bir de komşuluk ilişkileri aşırı zayıftır. onun dışında, binalar güzel mi? güzel. seviyor muyuz? bir taksim değil.
doğalgazın en pahalı olduğu şehir.100 metreküp doğalgazın fiyatı 99.8 TL
Gölet, prestige mall, ticaret merkezi ve 3. caddesi ile güzel bir semttir. Genellikle en az 8 katlı binalar bulunur. Ayrıca bol bol yeşil alan ve spor yapmak için aletler, yürüyüş yerleri, çocuklar için parklar bulunmaktadır.
Şehrin merkezine biraz uzak kalır. Mahmutbey gişelerden sonra boş trafikte en fazla 5 dakikada orada olursunuz ama trafik varsa gerçektende lanet edersiniz.
istanbul içindeki arkadaşlarıma "Bulgaristan'da yaşıyorum." dememi gerektirecek kadar şehir merkezine uzak semt. Bir de trafik varsa, ekspres otobüsün içinde lanet eder durursunuz.

3. caddesi vardır, oraya giderken düğüne gider gibi giyinmek şarttır, özellikle de kız iseniz. Ve bu düğün modda 3. caddeye gelme popülaritesi neredeyse 10 yaşındaki kızlara kadar ilerlemiştir. Ayrıca Benzin isimli mekan ile popülarite kazanan Prestige civarlarına da aynı şekilde gidilmesi genelde önerilir. Önerilir herhalde, birileri önermese insanların %90'ı o şekilde gitmezlerdi oralara.

Ama Manzara olarak anılan bölgesini çok severim, kafam bozukken yanlız başıma da gider, huzur bulurum. Arkadaşlarla muhabbetle de ayrı bir güzel olur Manzara.
Gerçekten istanbul'dan uzak olan yer. Ulan oturduğum 4 senenin 6 ayı yollarda geçmiştir. Trafik olduğunda gelmek işkencedir. Ayrıca trafikten once, toplu ulaşım bulmak ayrı bir işkencedir. Arabayla bile çekilmiyo otobuse binince tam bir cehennem azabı.
bir öğrenci için işkence, bir emekli için cennettir.
14-15 yaşındaki çocukların audilerle bmwlerle gezdiği yer. eğer benim gibi yeni taşındıysanız ve tanıdığınız biri yoksa delirmemek içten bile değildir.
istanbul da olup ancak istanbul'a da bir o kadar uzak olup, herkesin birbirini tanıdığı kasaba tadında bir yerdir.
istanbul'un kirli havasından, kargaşasından, keşmekeşinden ve gürültüsünden uzak huzurlu yer.
Şaka maka yaklaşık 14 sene kendisinden şehre inip geldim; şehre indim diye tabir ediyorum zira yıllar önce ilk taşındığımızda sokaktan insan geçsin diye hasretle bakardım camdan küçük bir çocukken. Sessiz, kuş seslerinin tavan yaptığı, yemyeşil ağaçların göz zevki yaptırdığı, insanların tektük ve arabaların neredeyse hiç vızırdamadığı yer idi. Şimdi daha bu sabah sırf bahçeşehirde bulunduğum yerden 5 dakika uzaklıktaki ıspartakule gişesine yarım saatte gittim... Naptınız komple bahçeşehire mi yüklendi şehirdeki insanlar? Her yer inşaat her yer bina, lego görünümlü göz açıcı bina manzarasını da yediniz... Kısaca hala taşınanları gördükçe üzülüyorum... Üzgünüm ama bu trafiğe bahçeşehirin bu hali çekilmez... Eskiden bu kadar yol gidilir mi yaa diyenlere 'içine girince rahatlıyosun yemyeşil oh mis, istanbul içinde yok böylesi' diyorduk da artık o da kurtarmıyor. Bir an önce başka yere taşınıp kaçılası semt.
Ha evet, herkes birbirini bir şekilde tanıyor. Arkadaşınızın arkadaşıyla tanıştığınızda daha o güne kadar tanışmadıysanız ilk soru: yaaa sen dışarı mı çıkmıyorsun niye görmedim ben seni oluyor. Yeni taşınacaklara tavsiye: karşınızdaki kurmadan siz kurun cümleyi.
kızlarının çoğu patlaktır efenim.
îstanbul da en huzurlu yer. özledim.
Belediyenin göleti ihaleye çıkarmasıyla haber olan yer.bir orası kalmıştı.
Son ağaç kesildiğinde,son nehir kuruduğunda,son balık öldüğünde ey beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacaksın.
semt bizim ev mortgage.
Tiki üretim ve caddeye dağıtım merkezi.
Eskiden olan elitliğini başakşehire bağlanarak kaybetti.
edirne tabelalarını takip ederek ulaşabilinecek şirinler köyü.
Sahte bir uydukenttir.
Anadolu yakası için; (bkz: ataşehir).
Hemen yan semti esenyurttur.

(bkz: cennet cehennem)
tek nefes alınacak yeri gölet’ i de özelleştirilip şantiye alanına çevrilen kalbur üstü vatandaşın ikamet ettiği semt.
denize uzak olmasına rağmen genellikle üst kesim kişilerin oturduğu, çoğunlukla sitelerin bulunduğu, tek sıkıntısı merkeze uzaklığı ve ulaşım sorunu olan güzel bir semt.
esenyurt ile sınır komşusudur. ataköy-şirinevler arasındaki bağlantı bahçeşehir-esenyurt için de geçerlidir.
merkeze uzak fakat elit bir semt.
pahalı bir okullar zincirine ismini veren semt: (bkz: bahçeşehir koleji)
yarın gitmeyi düşündüğüm lüks bir semt.
yüksek ve lüks binaların olduğu, güzel ve elit bir semt.
her yere uzak fakat elit, güzel bir semt.
ilçe olması gerektiğini düşündüğüm semt. bütün komşu ilçe merkezlerine uzak. avcılar'a ya da büyükçekmece'ye bağlanabilir fakat ilçe merkezi olarak çok uzak kalıyor. sonradan bağlandığı başakşehir'e daha da bir uzak, aralarında bütünlük yok. en yakın ilçe merkezi esenyurt fakat halkının da oraya bağlı olmak istemeyeceğini düşünüyorum.
bahçeşehir diye yazılır baççeşeer diye okunur.
eskiden zenginlerin ve ünlülerin mekanı olarak bilinirdi.
bağlı olduğu başakşehir'den kopuk ve yapısal olarak da farklıdır.
bağlı olduğu başakşehir ile toprak bütünlüğü olmayan semt.
bağlı olduğu başakşehir ile toprak bütünlüğü olmayan semt. ayrı ilçe olması gerekiyor.

(bkz: yanlış ilçeye bağlı semtler)
görsel
görsel
görsel
yaklaşık 10 senedir oturduğum, sevsem mi siksem mi emin olamadığım semt. ulaşım kötü, dışarda yiyecek ucuz yemek yok, esenyurta çok yakın vs vs.

işte en büyük artısı yeşili bol. hemen hemen her apartmanın bahçesinde ortalama bi semtten daha fazla ağaç çimen çiçek böcek çardak var.

nefes alabiliyorsun.
güzel ama uzak ve pahalı olan semt.
esenyurt'un en güzel yerlerinden biridir. üstelik ulaşımı da pek kolaydır. burada yaşamak isterdim ama bahçelievler'e gitmek daha kolay oluyor otobüsle. bize ters bir yerde olan ancak güzel bir yer.