bugün

babayla ilişki kanka gibiyse eğer sorun çıkmayacak durum.
yanlıştır. ben hep reis derim.
Babanizin ismi eger "baba" ise sorun yok gonul rahatligi ile ismiyle hitap edebilirsiniz.
yabancı dizilerde bolca gördüğümüz türk gelenek ve göreneklerimize uymayan bir hitap şeklidir.
babaya göre ve aradaki samimiyete göre değişen, tarafımda sıkıntı yaşanmayan durumdur. hatta lakap takarak bile hitap ettiğim doğrudur. **
uyandığında hastanedesindir.
Benim yaptığım eylemdir. Ne gözümü hastanede açtım, ne çaydanlık kafama geçirildi... Bunu söyleyenlerede gülüyorum..babacığım diye hitap eden çoğu kişidende daha saygılı olduğumu iddia ediyorum.
got korkusuyla yok sana demedım baba yoldakı adama dedım tepkısı verılebılcek hıtap seklıdır.
biraz alışkanlıktır diyeceğim ama daha çok saygısızlıktır. fakat saygı gösterilmez, saygı hak edilir. bu durumda babadan da kaynaklanan bir saygı zâfiyetidir.
En büyük isteğimdi.
Tabi hiç ismiyle seslenemedim rahmetliye.
Uktemdir. Evet.
normaldir. valla bizim çok sağlam muhabbetimiz var burdakileri okuyunca şok oldum amk. ayrıca ben ne arıyodum nereye geldim ya.
95 ve sonrasi nesil yapar kesin. ama biz yapamayiz. arkadas gibi olabiliriz ama babaya ismiyle hitap edilmez.
benim asla yapmayacagim eylem.
şuurunu kaybetmiş evlat eylemidir. şahsen babama ismiyle hitap etsem, yeni doğacak kardeşim; benim hem evladım hem kardeşim, babamın torunu ve aynı zamanda evladı, annemin evlatlığı ve torunu, kardeşlerimin hem yeğeni hem kardeşi olur. ateistler bile açıklayamaz. ben kısaca özetleyeyim; babam beni siker.

(bkz: terbiyesizlik)
(bkz: saygısızlık)
Türk evladının yapayacağı daha doğrusu asla yapmayacağı bir eylemdir.
ne ismi, ne sıfatı. yıllardır herhangi bir hitap kullanmam ona.
Şş muro demekten iyidir.
peder içeri gelir.

- dostum kapıyı örter misin ?
- peki bay yüksek tepelerin lordu.

ortalama bir ailede bu diyalog yaşandığında dünyanın en gelişmiş ülkesi biz olucaz bence.
babama söyleyebildiğim en yakın hitap şekli "baba be blablabla yı ne yapsak" olan beni derin elem,keder ve umutsuzluk içinde bırakmış yozlaşma alametidir. bunun görüldüğü evlerde çocuk derhal ağzına basılan anne terliği ile terbiye edilmeli gözünün yaşına bakılmamalıdır.
Anne ve babanız ile arkadaş gibi olmak çok gereksizdir bir kere. Konuyla ilgili hiçbir uzman da bunu tasvip etmiyor. Çocukların ebeveynlere ihtiyacı vardır. Arkadaşları var zaten. Anne-baba olmak başka şey.
ismiyle hitap konusuna gelince, 3-4 yaşındaki çocukların sıklıkla yaptığı bir şey bu zaten. Herkes onların ebeveynlerine isimleri ile hitap ettikleri için onlar da olması gerekenin bu olduğu mantığını geliştiriyorlar. Sonrasında ise bunun yanlış olduğu öğretiliyor toplum tarafından. Ahlaki bir şey yani. Kimine göre doğru, kimine göre yanlış olması çok normal.
Amerikan filmlerindeki bir çocuğun eve geldiğinde anne babasına söylediği;

-hi guys! (Merhaba çocuklar)

Repliğine nazaran daha iyi bir durum gibi gözükse de kasmaya gerek yok.
o herif seni cok aci bi sekilde birakip gitmis anneni cok zor birdurumla karsi karsiya getirmisse en azindan kufretmemek maksadiyla yapilacak eylemdir. baba diyemezsin sen ona o adama yakismaz ki sanini lekeler babalik kavraminin.
(bkz: babanın dinlenerek dövmesi)