bugün

sakal traşını büyük bir dikkatle takip eden küçük şirn çocuktur. yüzüne mutlaka köpük sürülmelidir.
babasından sonra yüzünü traş etmeyi deneyecek çocuktur.
babasına ben ne zaman tıraş olucam diye soracak, baba olunca diye cevap alacak çocuktur.
klozeti kapatıp üstüne tüneyen, traş olurken pür dikkat babasını izleyen çocuktur. babası, dalmış halini görünce onu pöh diye korkutur ve baba-kız kıkırdarlar.
babasının traş olmasını hayranlık izleyen o çocuk ilerde erken yaşta traş olup birkaç ay sonra traş olmaktan bıkacak hale gelecektir.

(bkz: kendimden biliyorum)
ben de traş olmak istiyorum diyip sonra da babası tarafından permatiğin tersiyle yüzüne birkaç dokunuş yapılan çocuktur.
babasına imrenen örnek alan etrafın müsait olduğu bir anda permetiği alıp önce çenesini kan içinde bırakıp sonra kaşlarını traş eden çocuktur.*
babası burnunun ucuna köpük sürecek olan çocuk.
öğrenmek isteyen çocuk.
"büyüyünce bende traş olacam" diye naçizane hayaller kuran çocuktur. kuvvetle muhtemel babayı izlerken kafasının üstünde bulut/balon çıkmıştır.
küçük bir kız veya erkek olmasına rağmen jileti alarak ayna karşısına geçip ve babası gibi tıraş olmaya çalışırken yüzünü gözünü harab eden çocuktur.
havlu istenmiştir bu çocuktan.
Annesi makyaj yaparken izleyen meraklı ve hevesli çocukla aynıdır.
babasına özenip herkesten gizli traş olmaya çalışırken az kalsın kendini kesecek olan çocuk.
(bkz: (#14580829))
kız çocuğu ya da erkek çocuğu olabilir. her ikisi de gelecekteki eylemleri için gözlem yapmaktadır. kız yapan, erkek yapılan taraf olarak.
tehlike arzedebilir. bizzat şahit olunmuştur. Şöyleki: babasının bıraktığı traş bıçağıyla yüzünü kesebilir.
babasını traş olurken izleyen kız çocuğu için büyük tehlikedir. 20li yaşlarda baya ali taran gibi geziyorlar.
babası evden çıktığı gibi eline jileti alacağı muhtemel çocuktur.
izlemeyen çocuğun bıyıksız babayı tanımayıp "bu adam kim?" sorusunu anneye doğru koşarak, ağlayarak ve çığlık çığlığa sorması muhtemeldir. *
babasının suratına traş köpüğü sürmesi ve çocuğun eline çay kaşığı verilmesi neticesinde, babasını izlerken onun yaptığı hareketleri yapacak ve yanağını şişirecek çay kaşığı ile tıraş olacak çocuktur.
babasını sıçarken de yakalamış çocuktur. traş oluyor mu diye acaba kontrol ederken.
babasına imrenen keşke ben de böyle traş olabilsem diyen çocuktur. muhtemelen erkektir. babası sakallarını kestikçe çıkan sese hayran olur ama büyüyüp sakal sahibi olunca kesmeye üşenir hep.
(bkz: tıraş olurken yüzünü şekilden şekle sokan baba)
güncel Önemli Başlıklar