bugün

en azından özgür düşünce ve irade gücünü kazanmış bir kişiliktir diye çıkarım yapılabilir.

(bkz: babası sağcı kendisi solcu olan insan)
sağcılık ya da solculuğun "ana ve babadan doğum ile kazanılan vatandaşlık" gibi kazanılmadığına örnek gösterilebilecek durum.
babanın solculuğunun evladının da solcu olacağına "karine" teşkil etmediğini gösteren bir durum.
"rücu" meselesine gelirsek babaya yaşından dolayı hürmet gereği sağcı evlat solculuğa geçebilir ama babanın bu saatten sonra sağcı olması zordur."velev ki" döndü babayı dönek diye"yaftalamak" yaşa,babaya hürmetsizlikten dolayı "abesle iştigal"dir.
"miras" meselesine gelirsek torunlar herhalde yarı yarıya paylaşılır.
babanın çocuğuna adam gibi terbiye ve eğitim veremediğinin açıkça bir kanıtıdır. bunun diğer versiyonu da babası dindar olup çocuğu ateist olanlardır ki en acısı da budur.
babası solcudur.

yapılabilecek en güzel tanım budur bu insan için. var mı itirazı olan?
babası gerçek solcuysa ilginc bir kişilik, yok eger babası faşisolcuysa haklı kişilik
boynuzun kulağı geçememe durumunda görülen vakadır.
aile içi yaşamının her anı teknik bir üstünlük mücadelesine dayan insan
Kısa süreli gerginlikler olsada aile içi demokrasiyle aşılır.

A;Git babanın elini öpde barışın çabuk
B; Ben faşistlerle muhattam olmam.
Ç;Ben başbuğdan başka bir lider eli öpmedim, öpmem de mümkün değildir, mümkün değildir.
üveydir o.
henüz varlığı saptanamamıştır kendisinin. sağcı babanın solcu oğlu görülmüştür fakat solcu babanın sağcı oğlu henüz yeryüzüne gelmemiştir. geldiğinde kendisine madalya takılmalıdır. böylesine emsalsiz olduğu için.
(çaylak olduğum için bu başlık altına kişisel entry girmemem gerek. ama durum aynen şahsımı anlatıyor.)

siyasete temkinli yaklaşmaktır. sadece politik konuları değil hayatı araştırmaktır. baba ile mesafeli ilişkiler kurmaktır. babanın yaptığı işi yapmamaktır. siyasete objektif, dine katı bakmaktır. kısacası dejavantaj değil ajantajdır.
solcu babanın oğlu çok küçük olma ihtimali çok yüksektir. henüz gidişatı tam anlamıyla kavrayamamakta.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar