bugün

seni seviyorum evladım.
anca yemeyi, içmeyi bilirsin.
Parana bak geç, nasıl şeyler çıkacak karşına kendini hiç üzme.
iyi geceler.
sana kaç kere yapma demedim mi eşşoğlueşşek?

-Devamsızlık kağıdı eve geldiğinde-
her gördüğümde aynı şeyi yazdığım başlık, iyilikten maraz doğar kızım.
Sevmediği için tohumuna paramı saydım.
kimse kendi parası ile zengin olmaz.
Seni sanayiye vermediğim için pişmanım.
Senden adam olmaz. ilkokuldan lise sona kadar söylenmiştir.

Yanlız iyi anlaşırız babamla bi tek bunu söyler öyle kötü babalardan değildir severim babamı.üzmeyelim onları.
Seni öldüreceklerini bilsen dahi yalan söyleme,
Kimseye hayinlik, kalleşlik yapma,
Borcuna sadık kal,
Kendini ezdirme.
Off Oğlum! O dert, bu dert, uşakların anası öldü o da mı dert ?!
Bir keresinde durduk yere tartışmaya başladık. Bana seni kimse sevmez demişti. Çok koydu. Hala unutamıyorum. Durduk yere aklıma gelip beni mahveder. ileride baba olursanız kızlarınıza bir söz söylerken iki kere düşünün çünkü sizi çok önemseyecekler. Ve lütfen sevgi gösterin. Sevgi görmeyen sevgisini gösteremiyor. Bu acı verici birşey.
"Görüşürüz kızım."

Görüşemedik.
Arkadaş, akşam evinin kapısını örttüğünde içerde kalanlardır derdi babam. Yeri çok belli oluyor.
Bir ygs sabahıydı, stresten geberiyorum bir yılımı vermişim. evde sabah saat 6. Odama girdim bir not gördüm babam yazmış.
"Bugün olmasa da yarın kazanacaksın yavrum" diye.
Çok şükür onu hayal kırıklığına uğratmadım hiçbir zaman..
Bir işi ya tam yap ya da bırak hiç bulaşma o işe.

Bu sözünü destekliyorum ;

Senden aptal biriyle birlikte olma.
Benim param var üniversite diplomam var saygınlığım var peki ya sen ? Sokaklarda kahramancılık oynayan bütün bi ailenin umudunu boşa çıkartmış hiç bir bok olamayacak olan ve benim başımın belasısın sen ! Beni insanlara rezil etmekten başka yaptığın bir şey olmadı, senden tek isteğimiz aileye yakışır bi evlat olmandı ama sen salak gibi yatağını evini bırakıp gittin. Hem o sakalında bok gibi duruyor. Ya kendine gel yada kalk şu masadan.

Daha sonrası zaten sert bi kapı sesi. Devamında inilen merdivenden gelen ayak sesleri, bahçedeki demir kapının açılma sesi.
"herkese öğrettim çocuklarıma öğretemedim."
(bkz: ego nedir)
Sinekte ufak ama mide bulandiriyo.

Reis iste!
oğlum ne iş yaparsan yap hep en iyisi olmaya çalış.
efendi ol.
ona reddedemeyeceği bir teklif yapacağım.
başka bi şehirden evi arayan ben ; peder bilet param çıkışmadı atm'den 300 tl yollar mısın?

peder ; git telefonunu sat! giderken bana mı sordun.
Bokumu sıçtığın yere kadar yolun var eşşoğlueşşeğin eniği.