bugün

Biz annenle elimizden geleni yaptık, seni hayata hazırlamaya çalıştık. Şimdi sıra sende kızım büyüdün. Biz sana güveniyoruz hadi bakalım Allah kolaylık versin. (Üniversiteyi şehir dışında kazanan küçük kızına sarılan babanın nasihatleri.)
Siz adam olacaksınız para kazanıp hayatınızı yaşayacaksınız neyim lan pezevenk miyim ben. Evet, aşağılık bir insandır.
''Ulusunun sözünü dinlemeyen ulur kalır'' derdi babam. Ah be babam...
Napayim?
Evet adamin kelime dagarcigi bu bundan baska bir laf duymadim

Birde sey var "kartinda para varmi ben sana ay basi veririm

4bin tl borc oduyorum suan.
"Ben artık evleneceğim. Bir akrabayada söyledim eli yüzü temiz düzgün birini bulsun diye. (Köşeye yerde yatan yaşlı köpek işaret edilir) bende böyle yalnız kalmak istemiyorum." Yıllardır evlenmeni isterken hiç gerçek olabileceğini düşünmemiştim baba. Bana dedin ya yalnız olmak istemiyorum diye. Tüm hücrelerim utandı kendinden. Ama bazı şeyleri ne kadar istesende düzeltemiyorsun işte.
Evden çıkmadan once akıllı ol ve kendine dikkat et der.
Yaşadığım sürece her zaman arkandayım senin. Sen benden her istediğini söyle ben tamam derim ama ben senden tek bir şey istiyorum ne olur üniversiteyi kazan ve bitir. Ekonomik bağımsızlığını eline al.
''kendine hayrı olmayanın hiç kimseye hayrı olmaz''

bu sözümü unutmayın derdi hep. ve her zamanki gibi çok haklıydı.
Yaptığın işi adam gibi yap. Hayat mentalitemdir. Öyle derinime işlemiş ki torunumun torunu bile bu sözle hayatına şekil verecektir.
Rahmetli torunları alır karşısına,
-Akın 7*7 kaç oğlum.
-şey dede himmmm dede ya.
-ulan seni okutan hocanın taaa anasını avradını ...
Rahmetli nur içinde yatsın.
seni isteyen bir salak bulsak da versek.
evet, bu benim babam the akbaba.
Her baba sözünden sonra "para" diyosun. Bana kısaca "para" diye seslen istersen.
göbeğinden işetirim.

küçük bir tartışma sonucu söylemişti. elinde bıçak da vardı. çok ikna edici olmuştu.
Sana benden başka kimse katlanamaz demişti.
- hayalle yaşayanın aklını s*keyim.

- bir kadın günaşırı kuaföre gidiyorsa *rospudur.

- herşeyin zamanı var.

- insana hakettiğinden fazla değer verirsen g*tü başı ayrı oynamaya başlar.
"önüne hangi engel çıkarsa çıksın hep iyi bir üniversite tutturmaya, okumaya bak"dedi. Ve sağolsun onun sayesinde iyi bir mimar oldum.
eşeğin kazancı, at içindir.
Allah seni ıslah etsin.
ben babamı geçtim sen de beni geç. rahmetli win- win situation yapıyomuş da haberimiz yokmuş.
Daha bugün bir tane duydum kendisinden. Yeni açılan bir mekanın yoğunluğuna binaen;
Taze b*kun sineği çok olur ,yakında dağılırlar.
"Evlilik bir lanet halkasıdır, geçti mi boynuna kurtulmak çok zordur."
"her boku bil, kötüyü yapma."
"her boku bil, kötüyü yapma."
3 yıl sonra borcum bitince ben yokum, ne yaparsanız yapın.
her zaman aklını kullan. bir tek şey dışında hiç sözünden çıkmadım.