bugün

Asla babam olamamış olması.
alaturka tuvalette bir buçuk saat vakit geçirmesi.
bir kere bile kızım dememiş hatta adımla bile seslenmemiş olması.
içinde hala bi boğuşma isteği olması. ulan hadi küçükken tamam da eşek kadar adam olduk hala güreşmeye çalışıyor. olmaz.
amuda kalkarak sıçmaya çalışırdı babam. evet bir kaç devresi yanmıştı. en son duyduğuma göre tımarhanede tımarlı sıpahiler ve yeniçeriler ile genç osman ı ölümden kurtararak tahta oturmuş orada. birde fes varmış kafasında koduğumun delisinin.
uyurken kükrer gibi esneme yeteneğinin olması. çözemedim bi türlü nasıl başardığını.

seni seviyoruz koca adam. *
tuvalete girdiğinde kapıyı açık bırakması.

çoğu evde olduğu gibi bizim evde de tuvalette 2 kapı bulunur. biri lavabo kapısı diğeri tuvalet kapısı. bizim peder sağolsun sıçmaya girdiğinde ilk kapıyı kapatıp ikinci kapıyı kapatmıyor. sonrasında ise tuvaletin önünden geçerken malum hayal kırıklığını yaşatıyor bize.
evde ayağı taşa takılsa benden bilmesi.

gömleğini mi bulamadı, kumanda mı kayıp, tv de öpüşme sahnesi mi çıktı,telefonunun şarjı mı azalmış hepsini ama hepsini benden bilmesi herşey bu kız yüzünden demesi.
trafik nerde tıkanmış olursa olsun (tem dahil) arabadan inip ileri doğru yürümek. tam " nolmuş lan burda" cı türk insanı. sonra trafik açılınca yolda durup baba yı almak.
Para verme verme sonra 13 milyarlık karttan 200tl harcandı diye yatır o parayı de.cık cık.
zamansız vefat etmeleri.
35 yıldır kullandığı tv kumandsını kullanmayı bilmez.
Aşırı saygılı konuşması. Yaşlanıyor yavaştan ondan galiba.

Ne zaman arasam "oğlum selamlar iyi günler" diye açıyor telefonu. Ben bunlara alışık değilim benim ismimden önce zincirleme küfür tamlaması gelmeli. Bu yüzden sanki babamla değilde turkcell müşteri hizmetleriyle konuşuyorum.

Üniversiteden fırsat bulup memlekete gittiğimde köye gelmiş vali gibi karşılanıyorum nerdeyse. Sabahtan akşama dükkanda canımı çıkarttıp yağmurlu havalarda beni evden kovan babamı tanıyamıyorum amk.

Geçen gidişimde evden kovulmak için herşeyi yaptım ama nafile. Rakı-Balık yapalım hadi senle dedi arabada sigara uzattı almadım amk neye uğradığımı şaşırdım. Neyseki alttan 6-7 dersim var. "Baba okulum uzadı" deyince kendine gelip evlatlıktan reddeder beni.

22 yıllık oğluyum. 6-15 yaş arasındaki 9 senede haftanın minimum iki günü çok temiz dayak yerdim. Hiç unutmam sofrayı annem hazırlamıştı, yemek tuzsuz diye ben dayak yemiştim.

Korkuyor mu lan acaba benden merak ediyorum büyüdüm diye dövemiyorda.
Çok soru sormasi. En bilindik seyi bile tek tek anlatması
genelde çocuklarının yanlarında olmama gibi yetenekleri vardır.mazeretler şelale gibi akar.bizde öyle kabul eder yola devam ederiz.
Sık sık görülen 10 madde:

1. evde donla, atletle dolaşmak ve buna rağmen perdelerin kapalı olup olmadığına bakmamak.
2. kızılmayacak şeylere kızması, kızılacak şeylere kızmaması.
3. internet kotasının ne demek olmadığını bilmesine rağmen "kotayı doldurmuşsun" demesi.
4. televizyonda haberleri açıp diğer odalarda takılması.
5. kanepede elinde kumanda ile uyuya kaldığında ve oğlanın kumandayı almaya çalışması (ki hiçbir zaman o kumanda baba uyurken alınamadı) durumunda uyumasına rağmen "izliyorum ben onu, dinliyorum ben onu" diyip televizyonu kapattırmaması.
6. telefonu kapatırken "bye bye" demesi yerine bir ton laf söyliyip, azarladıktan sonra "hadi gapat!" demesi.
7. uzaktan kumandaları sera vesaire şeylerle kaplamak.
8. trafikte olur olmadık her şeye küfr serpiştirmek.
9. 21.yüzyıldan kalma filmleri, kemal sunal, cüneyt arkın filmlerini vesaire izlemiş olmasına rağmen her gün yeniden izlemesi.
10. bayat ekmek sevdası.
istisnasız, her defasında "o mikrodalga'nın önünde durmayın evladım" demesi
benim babamın tarifi yok anlatsam roman olur..
3,5 bir şey yazayım da eşi benzeri %0.01'de olsa vardır belki..

yolda giderken aracın yağ deposu delindiğinde, altına ağzından çıkarttığı sakızı yapıştırıp yoluna devam eden adam.

17 ağustos depreminde herkes sokakta yatarken, depremden 10 dk sonrası bir sigara yakıp, elektriklerin olmadığı halde ben eve yatmaya gidiyorum diyen adam.

evde donla dolaşıp taşşağı kenardan çıkan adam.

bizden habersiz araba alıp aylarca habersiz kullandıktan sonra, hiç bir şey yokmuş gibi ceketinin cebinden çıkarttığı araba anahtarı ile - oğlum aşağıya in arabadan çantamı getir diyen adam. baba ne zaman aldın sorusuna oho oldu 1 ay diyen kişilik.

aradığımda memnun olma hissini bana yansıtmayan, sorumsuz bir adam.

ağzındaki sigara ile evdeki tüm koltukları yakan adam.

ben ufakken her hafta eve icra getirttiren adam. (icra memurları alacak eşya bulamıyordu)

bana 30 dk uzaklıkta oturan ama 5 yıldır kendisini görmediğim adam.

annem babamdan ayrıları bayağı oldu. kadın 15 yaş gençleşti. hala evli kalsaydı allah korusun kanser hastası olup ölürdü kadıncağız.
Sizin söylediğiniz şeyi kaale almayıp cevap bile vermezken,5 dk sonra aynı şeyi abi söylediğinde sorgulamadan direkt istediğini yapması.

Ilerde evlenirsem bütün ilişkimi kesip görüşmiycem mk.
digiturkte 9 dan başlayarak 100 e kadar bütün kanalları tek tek gezmesi.
ve bunu setler halinde yapması her 100 e gelişinden sonra tekrar 9 dan başlaması. birazdan bunu 6.kez yapıcak.
çok ilginç bir adam.
bulaşık yıkarken bardak, tabakları üst üste koyarak kule yapması.
Benim çorabım kokmuyor demesi ve çorabını burnuna sokup koklamasıdır.
kumandayı eline alınca frodoya dönmesi. biz annemden kumandayı araklayınca aniden sevinme gibi bir hata yaptık, boşluğumuza denk geldi kumandayı babama kaptırdık. adam kumandayı alıp sinsi sinsi gülmeye başladı, bi tek efendimisssss demediği kaldı.

burdan kendisine sesleniyorum : bırak artık o kumandayı, gençlerin önünü aç biraz. biz de tv izlemek istiyoruz, ayrıca öyle gülmeği bırak. koca adamsın napıyorsun? hiç yakışıyor mu !..
odaya dalıp: '' napıyosunuz?'' diye sorup, cevap beklemeden kapıyı kapatıp çıkması.
pencereyi kapattığımı/açtığımı gördüğü halde ''pencereyi kapat/aç'' demesi.
tersten kollarımı kollarına geçerek sırtına alması sonra da aniden yere bırakması.
g*tüm kırıldı hastaneden yazıyorum.
insan tek kızını bu kadar hırpalar mı lan.