bugün

bak sana kestane aldım diyerek gelmesi. kestane olum bu.
baba gece yarısı birşey iste hadi gidip alalım der. peki aynı şeyi sevgili, ya da koca der mi demez.* o zaman mumla ararız babacığımızı.
Senin de baba olduğun andır.
Net!
Edit: çok klişe olacak ama baba olanlar anlar.
hayatınızdan çıkması.
1500 tl kredi kartı borcum vardı kafayı yemek üzereydim babama söyleyemiyordumda hem zaten babamın maddi durumuda belli idi ve ben bu borcu kız arkadaşım için yapmıştım yemedim içmedim onun bi dediğini iki etmedim borç iyice gırtlağa dayandı ve ben öğrenciydim. en sonunda kız arkadaşım yeter artık bıktım borçdan ne halin varsa gör ben karışmıyorum dedi ben ondan hiç birşey istemedim sadece yanımda olmasını manevi destek olmasını istemiştim bıraktı beni yüz üstü üstelik dediğim gibi onun için yapmıştım o borcu bunu biliyordu. tek başıma çaresiz kaldım eve gittim babama söyleyemiyordum ama bunalım modundaydım en sonunda babam bana sordu bir derdin var anlat bana dedi dayanamadım ağlayarak ağzımdan çıkan sadece şu sözler oldu baba benim 1500 tl borcum var dedim anında bana verdiği tepki şu oldu oğlum o da dertmi sıkma sen canını öderiz nolacak sanki, sana bişey olmasın oldu. sormadı bile nası yaptın sen bu borcu diye neye yaptın diye. ben hıçkıra hıçkıra ağlyordum bu tepki karşısında çünkü ben o kız için babamı elimin tersi ile itmiştim ona kaba davranmıştım. onu kırmıştım. biriktirdikleri tek bi tane bilezikleri vardı 650 tl değerinde idi annem mendilden çıkarıp getirdi ben sadece böyle şeyleri türk filmlerinde olur sanırdım o ana kadar. babam gitti eve ayırdığı maaşını gözünü kırpmadan çekti paraları denkleştirdi borç harç ve hemen ertesi gününe o borcu kapattı. ben yüzüne bakmaya utanıyordum ama gururluydum böyle bi babam olduğu için. bana lise yıllarında söylediği bir söz vardı o geldi aklıma her bayanı koluna takıp hanımın yapma şansın vardır ama bir tane annen ve bir tane baban vardır başkasını yapamazsın bunu asla unutma demişti evlat acısı gibi koydu o anda bana o sözü hatırlayınca.
çok şükür okulu bitirdim çalışıyorum maddi durumumuz gayet düzeldi, babama kurban olurum ben artık tıpkı hz. ismail gibi. ben ise çok rahatım ve ailemin değerini anladım.

o kız mı?

en yakın arkadaşımla evlenerek ikinci kez kazık attı bana.

işte ben babamın değerini o zaman anladım.

(bkz: bu adam benim babam)

edit: *