bugün

babasını seven kişi söylemi..

kuzenimin odasındaki hayal panosundaki yazılı söz. babası her ne kadar oğlunun başarılı olamayacağını düşünsene de kuzenim bu konuda öyle kararlı ki kocaman harflerle bunu yazıp hayal panosuna yapıştırmış.

ben de babam benimle gurur duysun istemiştim.. pek de bir başarım olmamıştı hayatta aslında.. aile ortamında sohbetlere falan da hiç katılmayan asosyal biri olduğum için hatta iyi sözden çok kötü sözüm ediliyordu.. lise son sınıfta da babam hastalanmıştı.. ben de ygs'ye falan çalışıyordum, babam dershaneye yollamıştı kazanayım diye.. tek istediği üniversite okumamdı.. ben de bu sözü söylemiştim.. babam benimle gurur duyacak, kazanacağım demiştim kendi kendime.. delicesine çalışmıştım ygs ve lys'ye.. ygs'ye girdiğimde babam hastanedeydi.. ancak bilincini yarı yarıya yitirmişti.. puanım iyi diyemiyordum.. lys'ye girene babam iyileşir ben de iyi bir puan alırım, yine gurur duyar diyordum.. lys'den 3 hafta önce babam vefat etmişti.. o üzüntü o stres ile lys'ye girip istediğim üniversiteyi kazanmıştım..babam benimle gurur duyacak artık benim için yaşasaydı babam benimle gurur duyardı'ya dönmüştü.. olsun, en azından babam okumamı istemişti, isteğini yerine getirdim..
(bkz: başın sağolsun)

baban yine seninle gurur duyacaktır. emin ol senin başaracağını zaten biliyordur o. babalar öyledir, kızar falan ama içten içe de güvenir, bekler.
üniversitedeki başarılarımı duyunca benimkide.
Bir çoğumuz üniversiteyi ailemiz bizimle gurur duysun diye okumadık mı zaten? Bana bıraksalar ben okumazdım. Biliyorum ki bu ülkede mercedese ortaokul mezunu sahip olur, ama onu yapan üniversite mezunudur.
olmayacak olandır.
Herkes ister bunu, insanlara yaranmanın ne kadar zor oldugunu anlayincaya kadar. Bir süre sonra başkaları için değil kendin için yaşaman gerektiğini anliyorsun. Belki bir gün gurur duyarsın baba çok iyi bir okul kazanamasam da iyi biri olmaya çalışıyordum. Ileriki yaslarimda geçmişe baktığımda iyi notlar görmek değil gençliğini doya doya yaşamış bir kiz gormek istemistim sadece.
Bir beyan.