bugün

bundan 15 sene önce her pazar akşamı evin babasının televizyon keyfidir. trt 1 de saat 21.00 da western kuşağında yayınlanan her filmi babam hiç kaçırmazdı. hayatında bir sigara bir de western filmleri vardı. kovboylar, silahlı çatışmalar, atların sesleri, kızıldereliler daha neler neler..
artık her pazar sabahı yaşanan olaydır. baba çayını alır, önünde gazetesi serili, bir gazeteye bakar, bir con weyne eh sigarasıda yanındadır doğal olarak. kovboy filmi sigarasız olmaz.

(bkz: iyi kötü çirkin)
en hatırımda kalan 'The good the bad and the ugly' Clint Eastwood'un oynadığı western dir ve babam video kasete kaydedip defalarca izlemiştir.
bir eşide: commodore 64 ve atari oyunlarının pc de emülatör yüklenip oynanmasıdır. her kuşağın farklı sevdaları olacaktır.
cumartesi sabahlarını işkenceye çeviren sevdadır. bu babalarınbir de hallmark sevdalıları vardır. allah vermesin!

(bkz: hallmark)
bir avuç dolar için filmini ezberlemenize yol açacak olay. ilk zamanlar işkence gelirdi ama sonraları clint eastwood a karşı sempati duymaya başladım.
(bkz: baba seni çağırıyorlar)
(bkz: ne diyim)
bu tür babalar MGM kanalı hastasıdır büyük ihtimalle.
kendimi bildim bileli babamın pazar sabahı senfonisidir. trt1 in katkılarını da unutmak olmaz tabiki.
isyeeaaaann!! diye bağırmamak için kendimi zor tuttuğum durum.

ayrıca yanlız olmadığımı bilmek güzel. * * *
akla marlboroyu getirir.
ve onlar nedense hep 8 oscarlık filmdir babam için asla 7 oscarlık film izlemez.
babalara çocukluklarını hatırlattığı için yıllar yılı sürdürülen eylemdir. televizyonun olmadığı yıllarda sinema en yaygın eğlence iken getirilen filmlerin çoğunun western olması ile babalara küçükken duydukları o heyecan ve coşkuyu tekrar hatırlatmasıdır bu sevdanın nedeni.
film çok ağır bir şekilde ilerlediğinden olabilir.
benimde vardır öyle bir sevdam. acayipte zevk alırım, klasikleşmişlerdir ve o zamanlar kolay kolay film yapılmadığından mecburen güzel birşeyler çıkartmaya çabalıyordur oyuncular ve diğerleri... becermişler midir meçhul.
Özel hayatında pısırık olduğunun göstergesidir. Kendini bu şekilde tatmin eder.
Bir kere clint eastwoodu izledi mi çocuğuna da sıçrayan sevdadır. Bakınız: ben
Özellikle (bkz: dolar üçlemesi) izliyorlarsa fazla söze gerek yoktur.