güzel bir elektrik alış verişi olduğunu düşündüğün kişiye yanaşıp, kendini ağırdan satıyor diye düşünmene sebep olabilicek durumdur. kişinin ne olduğu belli olmayan facebook diliyle "karmaşık bir ilişki" de olmasından kaynaklanabilir, kişi dışarıya açılmak isteğindedir fakat durumunu kendi de düşünmemiştir. yumurta kapıya dayanınca da malum...
insanın kafasından ağaşı kaynar sular dökülüyor gibi hissetmesine sebebiyet veren olay.
+sevgilim var.
-armudun da sapı var ama koparıp yiyiyoruz.
(bkz: eskileştirilemeyen sevgili)
insanı tahmin edilemeyecek derecede kötü durumlara sokabilen, aklından her bokun geçebilmesini sağlayan, sanırım dünyanın en acı verici durumları adlı listede ilk üçte bulunan durum. ölüp ölüp dirilmektir resmen, saniyelerin geçmemesidir.
n'olursa olsun o kızdan uzaklaşmak gerekmektedir. zira kendimizi o kızın erkek arkadaşı yerine koyduğumuzda durumun ne kadar sinir bozucu ve huzursuzluk verdiğini anlayabiliriz.
oradan tıpış tıpış uzaklaşmayı gerektiren durumdur, başka aşklara yelken açılmalıdır. hele ki "armudun da sapı var ama koparıp yiyoruz" veya "ya benimsin ya kara toprağın" tarzı mallıklara kesinliklere girilmemelidir. onun gibi kimseyi sevemeyeceğinizi düşünüyorsanız bir kez daha düşünün derim. efendi olun, adamın asabını bozmayın.
otuzbire devam anlamına gelir. üzülme olm, yabancısı olduğun bi'şey değil ki.
kız için, kabalaşmadan kısa yoldan baştan savma yöntemidir.
çok ta takmayacağım durumdur. Kızmı yok bana.
gerçek de olsa yalan da olsa bi siktirgit dememin başka bir versiyonudur.
elbette iç açıcı bir durum değildir, bir an dünya başınıza yıkıldı da sanmış olabilirsiniz; ancak sizi oyalamasından, kesin bir şey söylememesinden kat kat iyi durumdur.
aşık olunan kız için büyük ego tatminine yol açacak durum.
(bkz: pembe dizi tadında hayat)
Yapılacak en doğru davranış şudur:
def et gitsin...
Üzerinde durdukça üzüntün artar...
hayatın acı gerçeklerinden biridir. aldatmak ve aldanmak insanoğlunun nefsinin en kirli ve en temiz yanlarıdır ve her zaman nefsin tuzaklarına düşülür.

aşık olunan kızın başkasına aşık olması; çaresizliği kabullenmektir. zira giden gitmiştir; sadece arkasından bakılır.
kolpalıktır.
dünyanın sonu olmayan durumdur. kabullenmek gerekir ve yeni ufuklara yelken açılmalıdır. ya da liman olun, uğrayan gemi mutlaka olur.
http://www.youtube.com/watch?v=g82_u1YxTzY
aşktır.
(bkz: sevdiğim kız bana abi deyince)
uzunca bir zamandır içinden çıkamadığım bir durumdur.sonu gelmeye başladı artık bende ama boşa geçen zamana yapabilecek birşeyi yok insanın.acıdır katmerlisinden hem de.ama ne yaparsan yap nafiledir.keza aşk ulaşılamadıkça aşk oluyor.
Aşk karşılıklıdır, bu ise platoniktir. Sadece damar diye tabir edilen sikimsonik şarkıları dinlemize ve ergen triplerinizin olmasını sağlar.
Eğer aşık olduğunuz kızın sizinle bir alakası yoksa yani olabilicek bir durumdur yavaşça ortamdan uzaklaşılması gerekir.
gittim kıza aşık oldum. ilk zaman haberim yoktu sevgilisinin varlığından.1 aylık ilişkisi varmış. neyse gel zaman git zaman kız benden hoşlandı,hoşsun tatlısın büyüledin, aklımı karıştırdın, karşıma, geç çıktın vs.arada bir beraber hayal bile kurduk canımlı bitanemli falan. derken ben ayrılır sandım. bugünde sevgilimi seviyorum demezmi attım köprüleri. napacam ben aq resmen kandırıldım. bi yanfdan aşkım var hala gözüm kör bir yandan duygularımla oynadı. neyse bu durumda buna benzer ne yapacağımı bilmiyorum...
tanım: çok zor bi durum. bir daha nerde aşık olacağız ki.ne güven bıraktı ne heyecan.