bugün

aptallıktır..birgün tam msn'den çıkmak üzereydim sevdiğim kız ilk defa açtı msnini, ilk defa muhabbet ettim onunla telefonunu istedim ve öyle başladı ilişkimiz..silmezsen sen de başlarsın belki bigün..
(bkz: senin için senden vazgeçtim)
avatarında başka bir erkekle resmini görmeye, iletisinde herhangi bi erkekle cilveleşmek için yazılan yazıları okumaya dayanamama, katlanamama kendine yedirememe sonucunda gerçekleşen eylem.

edit: imla
aşık olunan kişiye karşı bir yanlış yapan ve bir daha onun karşısına çıkmaya yüzü olmayan kişinin yaptığı eylem de olabilir.
(bkz: ben bunu bugün gördüm)

kız reelden edilen teklifi kabul etmediyse yapılması doğal durumdur.
aşık olup acı çekmiş kişinin bir daha aynı duruma düşmemek için verdiği tepkidir.
aşık olunan kişiye telefondan ulaşılabiliyorsa fazla sallanmaması gereken durumdur.
yeni ergen tripleridir.
bıkkın aşık eylemi. ertesi gün tekrar eklenir o büyük ihtimalle. ertesi gün dediysek... * *
onun yaptığı çok büyük bir yamuk sonunda onu hayatınızdan silmeniz anlamına gelendir aynı zamanda...
konuşmasa bile avatardaki foroğrafına saatlerce öylece bakan bir kişinin artık yeter diye düşünerek yaptığı eylem olabilir. evet acıdır, acıtır da, ama sonsuz bekleyiştense, olmayacak duanın amincisi olmaktansa, yavaş yavaş onu aklından da çıkarmaya başlamanın ilk hareketidir kimi zaman.
siz aşk acısı çekiyorken ve aşık olduğunuz kişi doğru düzgün sizinle konuşmuyorken o gidip iletisine "tikicanın evi tayançtan güzel * " yazıyorsa gayet doğru bir eylemdir..
ilk o silmişse zaten yapılması gereken eylemdir. ne diye dursun listende seni silmiş biri..
zor olsada silinmelidir ilerde o sizi sildiğinde acı kat kat daha büyük olacaktır.
(bkz: aşık olunan kişiyi hackleyip pusuda beklemek)
istanbul'u fethetmek kadar zor olmadığı halde insana öyleymiş gibi gelir. Bu süreç, malum kişiyi engelleme ile başlar. Sonra vazgeçer ve engeli kaldırırsın. Sonra yine sinir olur ve engellersin. Bir müddet bu durum sürer. Sonra aman siliyorum der silemezsin. Sonra yine silemezsin. Sonra tamam be der silersin. Sonra tekrar eklersin... En sonunda çareyi yeni bir msn adresi almakta bulursun ve kurtulursun.
genelde aşık olunan kişi silinir zaten. onun her dediği, yaptığı daha bir hassaslıkla izlenir, daha kolay kırıcı gelir, daha etkiler yaşanan her olay. kişi aşık olunanı bir siler, bir ekler, bir siler, bir ekler.. bu böyle sürer gider.
modern insanın üzüntüsünü belli etme şeklidir. artık ondan bir fayda olmayacağını anlamaktır.
kolayse gönlünden de silsene denilecek eylem.
(bkz: yılmaz ı silecesin meseneden)
''Aşık olmak nasıl bir duygudur'' diye düşünüyorum da ne ben bunu tam olarak anlatabilirim ne de bir başkası. Aşık olmak anlatılmaz yaşanır yani. Aşık olunan kişiyi msn de silmek ne karmaşıktırne zordur bunu bilirim işte. Çünkü aşık oluna kişiyi msn den siliyorsanız eğer yani o dereceye gelmişse ilişkiniz artık bir ilişkiden söz edilemez doğal olarak. Yani ne bir telefon görüşmesi ne de bir mesaj atabiliyorsunuzdur. Ondan haber alacağınız tek yer msn ya da facebook tur. Ve siz son haber kaynağınızı da bilerek ve isteyerek yok ediyorsunuz demektir.
Aylar sonra pişman olacağınıza adım gibi eminim çünkü ben de yaptım aynı işi. Şimdi ondan bihaber yaşamaktayım. Bunun ne kadar zor olduğunu anlamanız için msn den silin. Yok hayır hayır silmeyin sakın silmeyin. Bırakın kalsın orda. Bir zaman sonra yaşadığını bilmek bile yetiyor adama...
"kendini kandırmak için yapılan en kolay iş."
"Yeter ! Dayanamıyorum artık. " durumudur.
tehlike hissedildiğinde etkili bir beladan kaçma yöntemidir.
bu gün ki boyutu facebook'tan silmektir. şayet ilan-ı aşık yapılmadyısa bireyin kendi kendine tirplere gireceği ayların başlangıcı olacaktır.