bugün

gözlerine bakarken pırıl pırıl ışıldayan gözleri .
halen safiyane duygularınızın var olduğunun bilincine varmak bile, aşık olmak için geçerli nedendir. aşık olmanın içinde mantık olmayabilir, imkansız olabilir, acı çekebilirsiniz ama bunun yanında iyi yanları da vardır. sadece sevmeyi öğrenebilmek dahi, size artı katabilir. tıpkı hayat gibi. şu hayatta derdi olmayan insan var mı. en komik, bu da dert mi diyeceğiniz şeyler de sıralamaya dahil. ya da ben bu hayatta ölmeyeceğim, kazık çakacağım diyen var mı ki. yok işte. buradan geldiğim nokta aşık olmanın geçerli bir neden olacağı konusunda ki hususta buna benzerdir. yani kimse bize hayata gelirken, şunları şunları yaşayacaksın demedi. ama bir alın yazısı yazıldı. her şeyin biz insanlar için olduğunu bilerek, aşık olduğumuzda başımıza gelecek olumlu veya olumsuz bütün şeyleri olağan karşılamak için mücadele vermek gerek. şimdi ben böyle yazıyorum, başıma gelirse uygulayabilir miyim bilmiyorum tabii. her şeyi özetleyen bir kelime var bayılıyorum. onunla bitirmek istiyorum. hayırlısı abi her şeyin hayırlısı.
Aşık olmak kolay ama getirisi bir o kadar zordur. Çünkü aşk bir dakikadadır sevmek ise bir ömürdür. Eğer aynı yastığa baş koyacak kadar severse biri onu bırakmaz ve sadakat yemini eder. beyinde ve kalpte.
(bkz: ten uyuşması)
(bkz: rahat batması)
Biri yazmis mi diye baktim ama yazmamis.

Gecerli bir neden yoktur.
Sevme sevilme arzusu ve birine bağlanma ihtiyacıdır. Her ne kadar günümüzde ele ayağa düşmüş olsa da değerini bilenler sayesinde ele ayağa düşmeyecektir.
Çekim kuvveti.