bugün

aşıkım daldan dala dal dal dal
aşk üzer. tek bildiğim bu.
Aşk geçicidir arkadaşlar hormonlarınız size getirdiği gereksiz bi heyecan hali,kelebekler falan hop iki üç ay sonra hepsi biter.
Sevgiyse en güzel histir mesela sevdiğin insandan nefret edemezsin ama aşık olduğun insandan edebilirsin. Sevginle mantığını yoğurabilirsin ama aşk aptal işidir,sevgi şefkati barındırır aşksa şehveti.

iyi ki seviyorum dedim hep iyi ki huzurluyum sevdiğim kişiye tüm şefkatimi,huzurumu,mutluluğu verebilirim ama kendimden taviz vermemek kaidesiyle.
Sevdiğim insana bi omur aşık olduğum kişiye sabrım taşana kadar katlanabilirim.

Sevgi beklemekken aşk sabırsızlıktır. Sevgi paylaşmakken,aşk bencilliktir.

Hele sevgiyle saygı bi araya geldi mi dunyaya bedel bi sey çıkar ortaya. Şimdiki ilişkiler neden çabuk bitiyor çünkü herkes bi anlık duygularının esiri olarak başlıyor ilişkiye ve bi anlık kızgınlıkla bitiyor. Oysa eski sevgiler; beklemeyi, saygıyı , anlayışı barındırıyor içinde ve bu yüzden upuzun yıllar boyunca devam ediyor.
Aşık olan görmez, kör olur. Seven ise görür ama görmezlikten gelir. işin aslı budur.
aşık olup tekmeyi yiyince siki tutarsın
sevip tekmeyi yiyince siki tutarsın

fark yok.
Evvet tam benlik bir konu daha.
Kendime göre yorumluyorum. Seni seviyorumu basitleştirdikleri için aşk yüksek görülür. Ama aşk benim için vasat bir şey. Bi kere tattım o lanet cennetimsi şeyi. Benimki kolelik. Bunu bi fantezi haline getirip "oo köle mi en sevdiğimden" diyenleriniz olucaktır. Ama ciddi kölelik ya benimki. Ben ayaktan iğrenirim normalde ama berat'in ayağının altını bile öperdim. Tapılası bi gülüşü vardı. Gözleri kapalıyken sarı kirpik uçları bende melegımsi bi etki bırakırdı. Çokta kötü ayrıldık. Ama o kadar sevdim ki simdi gelip arkadas olalım dese tamam derim. Sevgi hep aşkın önündedir bu yüzden. Sevin, sevişin, aşık olun, yaşayın, gerekirse pişmanda olun. Fazla düsünmeyin akışına bırakın.
Sevgi aşktan sonraki basamaktir. Aşk bitebilir, esleri yillar geçse de birbirine bağlayan duygu sevgidir.
asik olmak bir kere olur ama defalarca sevebilirsiniz farkli insanlari.
sevdigin cicegi koparir evinin en guzel yerine koyarsin.
asik oldugun cicegi oldugu yerde birakir ama hergun gidip sularsin.
aralarında hiçbir fark yoktur.

sen aşıksın sanıyorsun. o sevdiğini zannediyor.

sonra ayrılıyorsunuz cesetler bırakıp arkanıza.

kimse hissettiğinin muhasebesini tutmuyor bu devirde!
Telefondan sozluge giriyorum ve bu baslik gozume carpiyor. Sonra bu basliga tıklamak icin parmagimi basligin uzerine goturuyorum falat bir turlu dogru basliga basamiyorum. 5-6 kere denedikten sonra en sonunda girip bu entryi yaziyorum.

Işte aşk budur. Birkaç denemeden sonra istedigine ulasip ulasamadigindir. Eger o kisi de bu his uyanamiyorsa ortada ne bir aşk ne de bir emek vardir. Sevmek ise bundan farkli degildir. Insan yaptigi şeyi severek yapmak ister degil mi? Örneğin aşık olduğun insana gulumserken icinden gelerek gulumsersin, seversin. Aşık olurken sevilir, severken aşık olunmaz.
Aşk, karşı konulamayan duygudur. Sevgi ise emeğe, vefaya, sadakat e dayanır, Haketme sonucu ortaya çıkar.
Pes ve fifa der olayı özetlerim.
Aşık olup reddilmek gibi bir acı yok dünyada. Benim yaşadığım en ağır darbelerden biridir.
Ikisi arasındaki fark hakkinda en son yorum yapacak kişi benim galiba.

Çok ta fark olmasa gerek. Sevmediğin birine aşık olamazsın mesela.
Fark demeyelim.
Sevebilirsiniz, çok sevebilirsiniz.
Birden çok kişiyi sevebilirsiniz.
Ayşeyi seversin ayrılırsın fatmayı seversin. Fatmayı bırakır yoncayı seversin bu böyle gider.

Ama bir kere aşık olursun. O aşık olduğunun kişiyi ise asla unutamazsın.
aşk, aklın ve mantığın bir arada bulanamadığı ve uğrunu fedakarlık yapılmasına rağmen ona ulaşamamaktır sevgi ise aklın kontrolünden onla olmaktır.
aşk, başka birine aşık olana kadar sürer; ama sevgi, o sizin ağzınıza sıçsa da devam eder.
belki aşık olduğumuzdaki hisler sevgidir, sevgidekiler aşktır hayır hangi his aşk hangisi sevgi nereden biliyoruz da adlandırıyoruz belki çok kuvvetli sevgidir, yada çok kıskançlık, yada çok arzuladığımızda mı aşk oluyor hayır o zamanda aşk yerine arzu ismi kullanılırdı. biri çıkmış aşk bu demiş sevgi bu demiş ona göre hee demek ki ben aşığım diyorsun. ikisinin arasındaki farkı her zaman bileceğiz ama hangisi aşk hangisi sevgi bilemeyeceğiz.
aşk bir anda, sevgi zamanla olur.
gümüşle altının arasındaki farklardır.

gümüş aşk, altın ise sevgidir ve hiç bir zaman değerini yitirmez, aksine arttır.
herkesi seversin ama herkese aşık olamazsın.bence en büyük fark bu olsa gerek.
Herkesi sevebilirsin fakat herkese aşık olamazsın.
aşık olmak hissidir, sevmek biraz da olsa mantıki.
ha bok ha kaka.