bugün

kıskançlık. onu kıskanıyorsan aşıksındır.
elma keserken yalnışlıkla elini kesmendir aşk, hep onu düşünmen değil frontal lobunu etkilemez sadece insanın parietal lobdan girip hipothalamustan çıkar, ortalığı birbirine katar bulbusta, medulla oblangatan neye uğradığını şaşırır, gereksiz enzimler salgılar adrenal kortexin, bi ayrı titreşir basilar membranın, ventroposteromedialında hasar çıkartır aşk dediğin, aşk dediğin kalple bitmez, kemiklerinin iliklerine kadar hissettirir insanın..
mesaj gelmediği halde mesaj geldiğini sanıp sıçramak ve telefonu kontrol etmek. bunu her dakika başında tekrarlamak.
mesaj atmadığında üzülüyorsan.
suçlunun o olmasını bildiğine rağmen bir tartışmanızda hala kendinde suç arıyorsan.
özlüyorsan...
telefona mesaj geldiğinde paldır küldür ortalığın a...a koyarak telefona ulaşıyorsan aşık olmuşsundur.
karşı taraf anlamadıktan sonra, kendi kendine anlamanın hiç de bi' kıymeti olmadığı durum.
saatlerce solitaire oynayıp bir türlü oyun bitirememek.
bir haftadır odanıza osurmuyorsanız tebrikler aşıksınız.
kelebekler hisler duygular yoğunluk belki bir parçada arzulamak.
zeka testi yapın. negatif çıkıyorsa hamilesiniz.
onun canının yandığını bilmenin acı vermesi...
en belirginidir öyle olduğunu zaten bilip, amma ve lakin bunu pişman oluncaya kadar kabul edememek.
aşk diye bişey yoktur.
onu gorunce kalbini atışları hızlanıyorsa elin ayağın birbirine karısıyor onu gormek için onun bulunduğu ortamlara girip çıkıyorsa aşıktırrrr hemde ne aşık. (bkz: aşuk ile maşuk)
onu kıskanırken bildiğin canımın yandığını hissetmek. ben şahsen bu şekilde anlıyorum.

ama şöyle de bir sorun var ki bu şekilde yoğun bir kıskançlık hissetmeme neden olan * kişiden çok soğuyorum. yani küresel ısınmaya çözüm olacak kadar soğuyorum. dönüşü olmuyor.

düşündüm de en iyisi birini "sevmek" bence, aşk gereksiz yoğun ve can yakıcı bir duygu.

birini sevip, anlaşıyorsan çok da fazlasını aramamak lazım sanırım. "aşk insanı" olucam diye o stresi, üzüntüyü çekmeye gerek yok. en azından benim yaşadıklarımdan öğrendiğim bu... yerinde "sevgi" iyidir.
aşkın ilk belirtisi, erkekte çekingenlik, kadında cesaret olur. kadın, erkeğin cesaretine bürünür; erkek, kadının çekingenliğini alır. (bkz: sefiller)
beyninde filler s.kişiyorsa kesin aşıksındır.
bir işi yaparken bir anda aklına gelmesi, onu düşünmen, salak salak gülümsemen.
gördüğün zaman çarpıntın tutar, nefesin daralır, gözüne bakamazsın, ne yaptığından haberin olmaz, mallaşırsın. eğer karşılık alamazsan allah belanı vermiş gibi olur.
dıt dıt seslerinden anlaşılabilir..

( mesaj mesaj mesaj... )

çorbayı bi ters bi düz karıştırıp girdap yapmakta aşık olma sebebidir. mal mal bakılır yemeklere. iştah sıfıra iner..
Onu görünce ruh halin ne durumda olursa olsun saçma bi gülümseme geliyorsa yüzüne sen aşıksın yavrucuğum.
Libido da bir artış oluyorsa, aşık olmuşsundur.

(bkz: aşk yoktur libido vardır)
hiç yapmam dediğin şeyi, sırf o zilli için tekrar tekrar yaptığın an.
gördüğünde onu kalbine kalp masajı yapıyorsa
mesaj geldiğind teli açmadan o olsun diye dua ediyorsan
karsısında mallaşıyorsan
aklından cinsellik gibi kötü birsey geçmiyorsa
her gece uyumadan onu sana bağışlaması için allaha dua ediyorsan

sen aşıksın arkadaş...geçmiş olsun...
yerine bir başkasını koyamadığında,onsuz olamadığın onsuz bir hayat düşünemediğinde,o olmadığında bile yalnızlığı tercih ettiğinde işte aşıksın..