bugün

Çok güzel bir hissizlik durumudur. Kimseye baglanmadan, hayal kırıklığı yaşamadan hayati kendi istediği şekilde yaşamaya devam etmektir. Oh, mis.
aşık olmak geçici bir ruhsal bozukluktur, takıntı halidir. en güzeli hoşlanmak, aynı şeylerden tat alıp beraber vakit geçirmektir. tabi bazıları buna da aşk diyor.
Genellikle büyük bir aşk acısı ardından yaşanılan durumdur.
Aşık olacam aşık olacam diye kendini avutuyorsan, asla olmaz. Aşkmı değilmi ilk görüşte anlarsın. Ilk konuşmada bile. Aşk ansız birşeydir ve sinsice girer kanına, o dolaşır damarlarında.. O yüzden zorlama, olsa olurdu zaten.

Dert etmemek en iyisi. Kafa rahat.
akarı yoktur kokarı yoktur. en güzelidir.
Aşk diye birşey olmadığından gaayet olağan bir durumdur.
temel nedeni güven eksikliğidir sanırım. geri kalan nedenler:
- incinmekten korkmak.
- sorunlu bir ailede büyümek.
- elinizi attığınız her ilişkinin boka sarması.
- mükemmeliyetçilik.
- fazla mantıklı olmaktır.
- hepsinin bağlandığı nokta olarak; aşka inanmamaktır.
daha önce aşık olunmuştur ve sonuçlarından ders çıkarılıp ister istemez içinde bulunulan durumdur.
bende de var olan sorun. gerçi sorun mu ondan da emin değilim. kim bilir, belki de sadece doğru kişiye doğru zamanda rastlamamışımdır. en güzeli zamana bırakmak galiba.
bir tür psikolojik hastalıkmış. (insan kendini merak edince işte araştırıyor)
Çok aşık olup darbe yerseniz yaşayacağınız durum. Bi daha asla öyle
sevmezsiniz. Biraz unutmuş, biraz soğumuşsunuzdur. Ne o çok aşık
olduğunuzu seversiniz ne de yeni birini.
Lanetlenmektir. Zordur, tecrübe ile sabittir. Yıllar yıllar önce birisine umarsızca verdikten sonra sorgulamaksızın kalbini kişi ve ardından hak etmediği şekilde gerçekten kırılarak bittiyse birşeyler, böylece lanetlenmiş olur kişi. Güvenemez, hep sorgular. Birnevi paranoyaklaşır. Herşeyin eninde sonunda bitecek bir göz boyamacası olduğunu bilir. Ana bırakamaz kendini..

bende yıllar önce lanetlenenlerden biriydim. Üzerinden birçok kişi geldi geçti. Kısa veya uzun sürenlerde oldu tabi. iki yıl sürdü birisi. kollarımdayken mutlu olduğunu hissederdim. defalarca manevi olarak aldattım ve kendimi hep suçladım bu yüzden. en şehvetli anlarda yaşadıkları basit bir rolden ibaretti lanetlenen adamın..

en zoru bunun böyle süreceğini bilmek. hani derler ya bir süre insan aşık olamayacağını düşünür ve geçer eninde sonunda diye. Acı gerçek yok böyle birşey . inancını kaybedince eskisi gibi olmuyor birşeyler artık. içinde birşeyler ölüyor ve bir daha yerine gelmiyor.
belki de hali hazırda aşık olmak durumudur..
(bkz: huzur)
lanetlenmek.
Hali hazirda guzel bisey oldugu gibi ayni zamanda cevrene baktiginda ben niye boyleyim hissi yarattiran bir durumdur.
aşık olamayan kızlar sadece bir mesaj uzağınızdayım. *
sevecek, peşinden koşacağım kimse yok sanki. neyse her zamanki gibi önümüzdeki maçlara bakıyorum.
Belki denesem olacak ama denemek tek başına mümkün değil dedirtir...
şahsımın sorunu. kimse vazgeçilmez değil gibi. tek kalemde silip atıyorum. üzülmüyor muyum? gayet tabi. ama bu geri dönmememi sağlamaz. gerçi buraya yazdığım entrylere bakınca geçmişte kınadığım ne varsa az çok yaşamışım gibi. bunu da yaşayayım sözlük nolursun, kınıyorum.
Hepsinden en iyisi aşık olup da nolacak? ???
benim durumum. senelerdir aşık olamıyorum.
mantıklı insan oldugunuzun göstergesidir.

mantıklı bir insan aşık oluyorsa da bile isteyedir.
*
üşengeçliktir.aşk emek çünkü aşk emek ister.
bir nevi gönül yorgunluğu sonucu oluşan bir his kaybıdır.

zamanında çok güçlü, büyük ve sarsıcı aşıklardan çıkan insanlar belli bir süre kendilerinde aşık olacak gücü bulamazlar. hatta bir daha asla kimseyi sevemeyeceklerini zannederler ve görece uzun bir müddet de sevemezler, bu müddet bir önceki aşkın ne kadar güçlü ve büyük olduğuna göre değişir. ne kadar sevdiyse o kadar uzun bir araya ihtiyaç duyar bünye.

ama eninde sonunda sever yeniden, dinlenir, nefeslenir, acısı hafifler ve başını kaldırır insan... sever yeniden... kendisi istemese de, ağırdan da alsa, ne kadar umutsuz da olsa bir gün öyle biri çıkar ki karşısına taptaze oluverir, yenilenir insan, ilk kezmiş gibi sever yeniden... sevdirir karşısındaki, seveceği yoksa da sever insan.