bugün

nasılsa sevdiklerimiz aşık olduklarımız gitmiyor mu kimse aşka sevgiye layık değil.
Bakiyorsun mesela agzi, gozu neyse harika mutis. (Zaten oylesi bize bakmaz da mesela yani) ama kafa yapisi, yasam tarzi uymuyor. Ileride sikinti yasayacagiz biz diye bagiriyor iliski henuz baslamadan.

Sonra mesela bazisi var fikirlerine asik oluyorsun, agzi,yuzu, gozu neyse iste her biseyi sana mutis geliyor. Tamam diyorsun bu iste.

Sonra oda sevmiyor seni*
genel olarak sevmiyorlar.
Sevilmiyoruz oglum kadirmayin kendinizi iste .
Asik olacak kiz var ama adam gibi erkek yok ortalikta.
aşık olunacak kıza bakmamaktan sebep olabilir mi? o gözler aynı anda 3 farklı kıza bakıyor arkadaşım sen ne aradığını biliyomusun?
aşkı aramak diye bir şey yoktur, aşk bordo berelidir o seni bulur.
aşık olacak '' kadın '' da buluyorum ama işte o bende bir şey bulmuyor.. unlucky.
aşkda bulmak veya bulamamak diye birşey yoktur. bi anda karşına çıkar etkilenirsin. zamanla da allah kerim.
Sıkma tatlı canını okşa patlıcanını.
olmayıveririz bulamazsak.o şekilde ölürüz. şekil için kız ayarlayacak tiplerden değiliz.
Yiğit olan gülümm, yarsız olur mu ?
Olmaz. Olamaz. Olabilemez. Sevmesini bilen -adamın- gönlü boş olmaz. Sevecek birini bulur. Engelleri aşmak için işe kendinden başla. De ki, ne yapmalıyım ? Amacım ne ? Ne istiyorum, ne arıyorum ?

insanlara aşık olunmaz. insanlara muhabbet edilir. görürsün beğenirsin konuşursun anlaşırsın evlenirsin. Biri olmazsa öbürü olur. Kimse vaz geçilmez değil. Mutlaka biri vardır. Doğru kişiyi arıyacağına, doğru kişi sen olmaya uğraş. Tilki tilkiyle dolaşır, çakal çakalla, aslan da aslanla.

Bulamamak diye bir şey yok. Tembellik var. Korkaklık var. Uyuşukluk var. Kendine güvenmemek var. Aramamak var. Bulduğunu beğenmemek var. Bulduğuna ihanet etmek var. Tutarsızlık var. Ne istediğini bilmemek var. Ciddiyetsizlik var. Lakaydlık var. Sorumsuzluk var. Günü kurtarma var. Sevmek için cömertlik lazım. Gönül lazım. Dikenleri avuçlarken tebessüm etmek lazım. Sabır metanet lazım.

Sende bu yürek yoksa sevme sen aslanım. Yazık edersin.
Kız çok da aşk bulunmaz, aşık olunur ve apansızın kapını vurur.
Çünkü iki cins de sadece oturup bekliyor. Bekleyen pek de bulamaz arkadaşlar. En büyük cesaretimiz sözlükte selam verenin selamını almak .
ilginç bir durum.
Bir şey sorucam. Ne gerek var?
Aman kalbini dinle.
Aşk adam mıdır.
(bkz: aşık olacak erkek bulamamak)
Pazara gidin Pazara.
Bu kibir ise tamam ama eğer cehaletse o zaman şunu söylüyorum :

(bkz: kervan yolda düzülür)
Aşık olacak kız aramamak daha iyidir bir gün gelir bulur bide tekme çakar acısıyla kalırsın.
Sen tam aşık olunacak adamsın bi kızlarda sıkıntı.
Düzgün iki kelam edebileceğimiz,beraber oturup içebileceğimiz birini bulsak öpüp başımıza koyacağız,bu hemcinslerim erkekler için de geçerli bir durum.insan olmayı insanca konuşmayı bilmiyoruz,karşılıklı değer alışverişlerinin altında illa bir bit yeniği var deyip kurcalıyoruz.
Biz insan olmayı becermeliyiz önce,bunu yaptıktan sonra sanırım bu gibi dertlerimize derman arayışına geçeriz.
sayın davutoğlu'nun verilmiş sözünü hatırlattı.
sanki sorunu başka yerde arıyormuş gibimsi. ayna lazım.
Fazla aramayın biz buldukta noldu ? Ölüm gibi bir şey oldu ama kimse ölmedi ölesiye sevdikte bunu kimse görmedi.
Evde kalan onca kız dururken nasıl olur da aşık olacak kız bulamazsınız dedirten sorunsal.

Ben bu insanları anlamıyorum, pes.