bugün

aşure gibi içine bulunduysa atılan bulamacı yiyenlerin köylü olduğu gerçeğidir. evet.
Starbucks ta menüye konsa böbreğini satıp yiyecek fakirler gelip burda köylü etiketi yapıştırmaya çalışıyor.
o zaman şunu diyoruz :
yaşasın köylülük.
öyle köylülüğe can kurban. *

Tanım; Alakası olmayan başlıktır.
görsel
(bkz: kedi ciğer ilişkisi)
Biri aşure götürsün arkadaşa. Yazık isteyemiyor utanıyor sanırım.
ironi içeren bir cümledir çok da şeyapmamak lazım.

tüm şehirliler olarak köy hayatını şehrin yakınlarında bulup yaşayabilmek için deli gibi benzin, mazot yakıyoruz. arabamız yoksa turların kıçında geziniyoruz. kilometrelerce yol gidiyoruz.

akabinde gittiğimiz yerde bir balık tuttuğumuzda ya da bir mangal veya doğal kahvaltı keyfi yaptığımızda bizden iyisi olmuyor. 1 haftalık şarjımızı doldurup, şehre dönüp sinir, stres, koşuşturmacaya devam ediyoruz.

bişey diyim mi... malız biz amk.
5 dakika önce gerçekleştirdiğim eylem. Ne oldu şimdi köylü mü oldum?
KÖYLÜ MiLLETiN EFENDiSiR.
zaten yiyemiyoz ki

hem köylü değilim

hem de ateistim

kimse göndermiyor.

acele nikahlamalık açure bilen kız lazım.
heeh bi bok atmadığınız bu kalmıştı zaten. yakında nefes alan köylüdür diyeceksiniz.
aşure yemek eylemini köylü olma ile eş değer gören yazar beyanı.

iran bile fezaya gitti siz ne ile uğraşıyorsunuz ?
Aşureyi ben bir tek senin için giyerim neden diyenimiz yaratmış ben bakmıyorum illet köylü olayım ben yinede her şey yüreğini yerim ben insanları tamamen yapamıyorum aşureyi dinimizden gelen bir şey hasret muhammet Selli Allahu aleyhi ve sellemin bir gün gemiye koyulmuş canı sana mı yemeksiz kanlı işler tosladıkları şer şeyden koymuşlar şey birşeyin içine söyle haş yüreğimiz gelmiş .
O güzelim köy ekmeklerini, yumurtalarını, yoğurtlarını, ballarını, tereyağlarını lüpletirken köylü olmuyorsunuz da aşurayı mı hazmedemiyorsunuz ?

Zıkkımın kökünü ye salatalık niyetine. Senin beğenmediğin köylü senden daha medenidir. Dağdan inmiş şehire, hava basıyor köylüye hayvan eti mahlukat yavrusu.
belli bir kalitedeki insanlar arasında aşure dağıtma vb hareketler olmaz. bu hareket ancak köylü kısmına aittir. evet.
görsel
bayanlar çok yer.
böyle bir yiyeceğin nuh'un gemisinden çıkmasına şaşmamalı. insan bunu anca kıtlıkta falan yer. işte ya da köylüyseniz felan.
iştahla yiyenlerin mide yapılarını merak ediyorum.

Siz şey yapsanıza, tezek toplayıp kaval çaldıktan sonra yiyin şunu, kendi kırsal bölgenizde. Bizi de bize de hiç bulaştırmasanız?

Edit: sözlükte de ne çok köylü varmış ayol. Çarıklarınızı giyip yaylanın hadi.
Tırşık yiyenin aşureye laf etmesinden daha saçma bir şey yoktur heralde.

Aşure candır.
şu sözlükte yapabilen hamarat hanımlar olsa da biraz köylüleşsek öğlen öğlen. yapın 1 kazan koyun ortaya "aha alın gözünüz doysun sansarlar" diyerekten. açlıktan midemizde ayı bağırıyor..
Başlığı açanın bir bok olmadığı gerçeği.
Aşurenin adı la aşure olsaydı italyan tatlısı olsaydı ilk yorumu atan lady aşureseverlik taslardı. Aşure gibi zengin besin kaynağı olan sağlıklı bir tatlıyı aşağılamak akıl işi değil.
Ne derseniz deyin bayıla bayıla yerim ben
Özünde köylüyüm evet.
Aşure dünyanın en iyi tatlısıdır.
az önce aşırı derecede köylülük yaparak ikram edilen 2 adet aşureyi afiyetle yedim ve bir kez daha gördüm ki köylü milletin efendisidir.