bugün

or*spu ağızlı erkek denilenler bunlardır..
aşk hayatı olmayan erkektir. bu erkek genellikle hayal gücüyle arkadaşlarını eğlendirir, aynı zamanda bir nebze ego tatmini yapmış olur.

efendim ilkokul 4. sınıfta çıktı bunlardan biri karşıma. daha ilkokul 4. sınıfa giden bir arkadaş, tatil-havuz maceralarını anlatıyordu. ama bildiğin çizgifilm ayarında.

"şimdi kızla sarıldık, abisi geldi ben 'bik bik' el sallayıp koşarak kaçtım, o an arkamda duman kaldı"

aynen böyleydi. ardından 7. sınıfta başka bir arkadaş karşıma çıktı. abazanlığı çok derinden yaşayan bu arkadaş, üniversiteli kızları yatağa atmasından (siktir amk), sınıftaki kızlarla öpüşmeye kadar bin ton yalan hikaye uydururdu. dahası, sınıftaki kızlar bu arkadaştan tiksinirdi. ama sırf eğlence olsun diye dinlerdik biz erkekler. maksat zaman geçsin.

lisede böyle biri hiç oldu mu? dur bir düşüneyim... heh, oldu. bir arkadaşım var. hatta iki arkadaşım. bunların ikisinin herhangi bir tanışıklıkları yok ama ruh ikiziler resmen. biri lise 1'de, diğeri 2'den itibaren olan dönemde arkadaşım oldu. ikisinin en büyük ortak özelliği, kızlarla konuşamamaları. konuşunca utanmaları, mala bağlamaları, gerizekalı gibi gülmeleri. lakin bunlar öyle bir hikayeler anlatırlar ki, tanımasan "adamlar kazanova!" dersin. hatta sevgililerine çok sert davranırlarmış (bak hele koduklarıma).

sordum bir gün dayanamayıp "hacu o kadar bahsediyorsun kızdan, feysbuku yok mu bu kızın? versene?"

cevap şaşırtmadı beni, "vardı kanka ama kapattırdım. dedim 'ya kapatırsın ya ayrılırız'. o da kapattı"

la bi siktir git amına koyim, karı karı diye ölüyorsunuz. sizde nerede "yoksa ayrılırım" diyecek yürek? nefes alsın yeter modundasınız, kimi kandırıyorsunuz amk?

velhasıl, ben şu zamana kadar aşk hikayelerini anlatan hiç bir kazanova'ya denk gelmedim. bir insanın eski sevgilisini ballandıra ballandıra, pekmeze çikolata sosuna bana bana anlatması görgüsüzlüktür. eğer bir erkek eski aşk hikayelerini anlatıyorsa arkadaşlarına, bilin ki o abazan arkadaşınız yalan söylüyor.
gerçek aşkı bulunca dut yemiş bülbüle dönecek erkektir.
(bkz: aşk maceralarını arkadaşlarına anlatan erkek)
kişiliksiz erkeketir. darwini haklı çıkartır.
zevzek, dedikoducu erkek tiplerindendir. şapşal savsak kişilerdir.
belki de sadece anlatan erkektir.
şerefle ilgili sorunu olan erkektir.
yere batsın bu, erkek değildir.
söylediklerinin %90 'ı yalan olan erkektir. zira yaşadıklarından çok hayal ettiklerini anlatır.
çok nadirdir.

kadınlar birbirlerine yatak odasındaki her bi boku anlatırken, erkekler kendi aralarında 'kadınım' dedikleri şahısla alakalı hiçbir özellerini anlatmazlar. hatta konu oraya geldiğinde, namus meselesi yapıp en yakın arkadaşlarını bile karşılarına alırlar.

erkekler birbirlerine ancak ve ancak 'sikişip unuttukları kadınları' ya da 'çoğu asılsız, fantezi olan hikayelerini' anlatırlar.

şimdi dağılalım.
adam değildir. erkek olmak bir penis taşımak değildirin kanıtıdır.
aslında yaşamamıştır. yaşadıysa da çok ucuz bir kızla yaşamıştır. Çünkü aşık olduğu kızla yaşadıklarını kamuya açıklamaz.
başka erkekler tarafından erkekliğinin onaylanmasını bekleyen zavallıdır.
ucuz kırmızı şaraptan farkı yoktur.
büyük ihtimal hava atmak için söyleyen erkektir. ama gerçekse kadınlara hiç saygısı olmayan erkektir.