bugün

kişi sevdiği için neleri göze alabilir yada nelerden vazgeçebilir tarzında soru önermesidir.
gerekiyorsa şayet demiş şair, aşk için ölünür.
gereksiz bir önerme başlığıdır, kötü bir ruhsal bunalım ifade eden söz dizesi.
ölüm ölüm dediğin nedir ki gülüm ben senin için yaşamayı göze almışım diye cevaplanacak sorudur.
aşk için ölmeli aşk ozaman aşk dediysede minik serçe ölmemelidir insan.
evet. ölmeyi göze almıyorsa o aşk değil, hevestir.
şimdiki aşklar olmuş istanbul havası. kimi zaman soğuk kimi zaman sıcak, yağmurlu veya karlı. aşk için yaşamak gerekir.
"aşk da bizim için ölecek mi?" diye sorulması gereken sorudur. zeki müren de bizi görecek mi falan filan.
büyük türk düşünürü bunun cevabını vermiştir,
(bkz: (vid #40566))
aşk için nelerden vazgeçebilirsin?
neleri silebilirsin tek kalemde,
ölmeyi dene mesala;
ya da ayrı kal ondan ölüm değilse her saniye. *
ölmek için bazı kriterler vardır. bunların dışında ölmek istemek veya uğrunda ölmek cehenneme yolculuktur.
ayrıca;
hiç kimse seni annen kadar sevemez ve hiç kimse baban kadar merak edemez bana kimse aşktan bahsetmesin.
aşk sahipleri eğer birbirleri için ölümü göze alabiliyorsa, ikisi bir fidanın güller açan dalı olmuştur.
kulağa hiç mantıklı gelmiyor.
ölünce ortada aşk ya da daha doğrusu o aşka muhattap olan insan kalmadığından çok mantıklı değil, yani siz öldükten sonra hala aşkınızı canlı tutabilecek kadar sağlam seven biri varsa ve bu aşkın devamı için ölüm kaçınılmaz seçenekse düşünmeyin ölün gitsin ama bu söylediğim gerçek hayatta olamayacak kadar gerçek dışı bir olasılıklar silsilesi.
Aşk için intihar eden gerizekalının önde gidenidir net. Bunları görünce aklıma embesillik ve zayıflık geliyor.
Bunu söyleyen şaire bakın bakalım aşk için kendini öldürmüş mü? Hiç sanmıyorum. Edebiyatı güzel.