bugün

Kendince kurnazlık yapan lümpendir.
Dünya patlasa oyunu değiştirmeyeceği halde, egitimli uygar kişilerin onun oyu icin yalvar yakar olup sekilden şekile girmesini ister.
Bu olmadığında da çıldırıp etrafa saldırır.

Aklı olan hiç kimsenin oy dahil bunlardan bir beklentisi olmamalı. Hile yapmamalarını garantilemek kafi.
Bu millet çomar tabir ettiğimiz lümpenlere rağmen doğru kararı verecek çoğunluğa sahip. Yeter ki hileleri sineye çekmesin.
Siz hala ağlıyor musunuz?

Çakın bir maden suyu iyi gelir hadi bakim.
Basit bir mantıkla anlanılacak tiptir biriside çıkmış onlar oy verecek diye eğitimli uygar insanlar yalvarmamalıdır diyor evet eğitimli olduğu belli bu arada lümpen kelimesine acayip gıcığım pkk lı karılar geliyor aklıma yapmayın.
O zaman bir kere daha aşağılayalım bir kere daha oy vermesinler, zira artık gerek de yok. demokrasiyi toptan söküp aldılar sonunda, aşağılanmakta başka bir yaklaşımı haketmiyorlar.
hayvanlarla sağlam diyaloğu, cami avlusundan sohbet arkadaşlığı, beraber umre yapmışlığı olan kişilerin hayvanların iman durumu hakkında bizleri aydınlatmasına vesile olan tiptir.

sanırım şöyle bir şey:

geçen gün koala ile görüştüm, dedim oğlum iman, namaz, niyaz? dedi valla iman tamam ama malum biz tembel hayvanız namaz, niyaz olmuyor be hacı emmi.. sonra balinaya çatayım dedim, gördüm, orucu filan yok namussuzun, koca gün lüp lüp yutuyor planktonları... hiç utanmıyor musun dememe kalmadı elime ayağıma sarıldı "aman hacı emmi bak bende de iman tam ama ağzımı açsam plankton doluyor, ramazan ramazan ne yapacağımız şaşırdım. yok mu sende halime çare bir fetva?" dedi...

işte müminler, göreceğiniz üzere tüm hayvanlar aleminde iman kavi... dilini bilirsen sen de anlarsın hallerinden benim gibi... ama şu kaplan denen mendebur hayvana yanaşma benden uyarması. pek sinirli bir şey edepsiz. daha iki kelam etmeden, allah'ın selamını almadan kıçımdan ısırık almaya kalktı, zor kurtuldum. bir o zındık olabilir gibime geliyor...
çomarlar bize oy vereceklerse zaten vermesinler amk.
Yav ne aşağılaması? Sizi şeyine sürten kim?

Siz açılıp saçılmak, özgürce çiftleşip kafayı çekmek; bale yapmak, tiyatroya gitmek, dans etmek diyorsunuz,

Biz ise; Avrupa nın bundan 80 yıl önce tamamladığı alt yapıyı; yol, su, elektrik, baraj, trizm, gösterişli ve düzenli binalar, hızlı trenler, hava limanları, üniversiteler, tüp geçitler, kendi silahını üretme, yaşlıya düşküne bakma diyoruz.

Sizin kuru kuruya kibirlenmeniz, insanları aşağıladığınıza inanmanız benim umurum da bile değil.
sandıkların doğruladığı tip tir .

gerisi hurafedir sandıklar hurafe ile dolmaz oy ile dolar .