bugün

mahalle arasında top oynayan çocukların maçlarına gaza gelip iki depik de ben vurayım diyerek karışan bitirim abilerin yaptığı eylem. ağızlarındaki sigarayı söndürmeye bile tenezzül etmeyen bu kişiler genelde teknik kapasiteleri yüksek olmakla birlikte kondisyonları acınacak seviyede olmasından kelli çabuk yorulurlar. jübile maçı oynayan veteran oyuncu edasıyla sahadan aniden ayrılıp gözden kaybolurlar.
(bkz: Türk usulü)
Dur iki ben vuruyum gideceğim, topu alır boyu kısa çocuğu seçer bacağı kısa çocuk engel olamaz çalımlar cuğaralı abi egodan zevke gelir uzun boylu biraz iri yarı kaleci(ben) karşısına çıkınca köşeye çakmak ister kalece bir elin koyar top abinin cugarasini bulur ve söndürür, sonra kaleci abi görüyor musun bak spora başlayınca sağlığın için güzel şeyler olmaya başladı, abi yere eğilir ve koştururken cuğarayı ezen çocuklara müsaade ister sigaranın tütünü dışına çıkmıştır, s2yim amk ya der ve gider, gol atamaz sinirle sert bir penaltı vurur ve kaleci oradan kaçar topu da ordan geçen bir abi zaten atmıştır bile. Abi de saydığıyla kalır. Türkiye de sıradan bir gün.
göbekli mahalle abilerinin özellikle 90 lı yıllarda yaygın olarak girişmiş oldukları eylemdir. eskidendi tabi artık o abiler biz olduk ama durumun vehametini bildiğimizden girişmiyoruz o rezil eylemlere *

adamlar 5 er 6 şar birayı gömmüş ağızlarında sigara göbek yarım metre önde halı sahada bizimle top koşturuyor. tabi biz genciz atiğiz civelek gibi. adamlara çalımı bastıkça arkadan allah ne verdiyse savuruyorlar tekmeyi. bazen öyle savuruyorlar ki resmen filmlerdeki gibi "swisssss" diye rüzgardan ses çıkartıyorlardı. lan denk geldiğinde gevura vurur gibi vuruyorlardı kaç arkadaşımız gazi oldu o maçlarda..
Welcome to türkiye.
Göbekli mahalle abisi olduğumu bana kanıtlayan başlıklardan biri daha.

Yapmayın böyle şekilli şüküllü işler. Saçımı yakmışlığım çoktur. Bir kere de kül üzerime düştü bir ay damgalanmış gibi gezdim ortalıkta.

Mahalle abiliği de bir yere kadar.
(bkz: survivor erdi).
(bkz: recep ivedik)
ayakta da kösele ayakkabı ile yapılarak combo sağlanması gereken sportif aksiyon.
topu sektirirken en son vurusu hava dikerek kaci bitiren ve attigi topu almayan mahalle abisidir.