bugün

ezgi'nin günlüğü şarkısıdır.

ağladığın gecelerde şarkılar söyle kurtulursun
elleri var karanlığın, dokununca korkma sakın

hangi düş yaralanır gerçekle
hangi dal incinir yeşilinden
hangimiz oyuncaklar kırmadık
bir sigara ver bana

yağmur olur geçen yıllar, şemsiyen var mı?
içinde kalabalıklar sırılsıklam
ölüm dediğin aslında yalnızlıkmış
bir sabah bir bakıyorsun, herkes gitmiş

gel duman gizlesin yüzümüzü
bir sigara ver bana

bir gün habersiz çık gel
bıraktığın gömleği almaya
sevginin de elleri var
dokununca başlar rüya"

hüsnü arkan
sihirli bir havası olan ezginin günlüğü şarkısı. eşliğinde tango da yapılabilir.
paramparça oyuncaklar birikmiş boğazıma.. kurşun askerin silahi beynimde, kül kedisinin o "tek" ayakkabısı fırlatılmış uzaklara. alicenin harikalar diyarına meğersem hiç adım atamamışım.
kusuyorum durmadan olur olmadık yerlere..
ağladığın, ağladığım gecelere..
kendini kahrettigin gecelerdir.
sabahına gözlerin şişmiş yorgun bir yüzle aynaya anlamsız anlamsız baktığın gecelerdir.gece boyunca ağlarsın sabaha ya acın hafiflemiş olur yada zaten anlamsızdır ağlaman..bir daha böyle bir gece yaşamak istemezsin ama yaşadığın müddetçe o geceler hep gelir ziyarete..bakarsın bir gece epeydir ağlamamışsın o zaman bir filmi bahane eder yine de ağlarsın çünkü eninde sonunda insansın...
ağladığın gecelerde, karanlığın ellerinde dinleyeceğin tek şarkı bu bak unutma.

hangimiz oyuncaklar kırmadık
bir sigara ver bana
eylem atmaca'nın seslendirdiği ezginin günlüğü şarkısıdır.

hani müzisyenlerin yakındığı bir durum vardır, albüm hakkında. albüm çıkarmaktan pek zevk almaz hale gelmişlerdir. insanlar, hangi şarkı güzel, hangi şarkı kötü bakmadan, klibi çekilmiş şarkılarla ilgilenirler. bu şarkının tanınmamasının nedeni de klibi çekilmemiş olmasıdır. insan içinden bırak biz dinleyelim, kimsecikler dinlemesin diyor da, müzisyenlerin devamlılığı yavaşlıyor. ama ezginin günlüğü gurubunun en aşık olduğum tarafı da hiç bir yeniliğe (dalaveriliğe) bakmadan hep kendi çizgilerinde yürüyor olmasıdır.
gecenin şarkısı listeme 1 numaradan girmiş ezginin günlüğü şarkısı. tango yapasım geldi lan! hiç de anlamam...