bugün

maalesef toplumumuzun kanayan yarasıdır bu durum, kapalı bayanlar başı açık bir bayan gördüklerinde
-ooo bunlar ne kal..k bir bilsen diye arkasından kötülerler
halbuki o insanı tanımıyordur bile aynı şey açıklarda da vardır
+bu kapalılar yok mu ne yere bakan yürek yakandırlar başları kapalı ama başka yerleri açık
zira her iki kesimde bir kaç kötü örnekten yola çıkarak genelleme yapma gafletinde bulunuyorlar. sen insanın kişiliğini yargıla açık kapalı sanane hesabını Allah a verecek
ayrıca bir kimseyi yapmadığı şeyi yaptı demekte en büyük günahlardandır .böyle şeyler toplumuza nifak sokar halbuki insanlar birbirlerine karşı hoşgörülü olsalar daha güzel bir türkiye olur o sebepten artık tek renk gösteren gözlükle dünyaya bakmaktan vazgeçelim kendimize gelelim .

edit: tam başlık sığmadığı için kısaltmak zorunda kaldım başlığı biraz anlam eksikliği olmuş olabilir .
(bkz: cumaya gittim geleceğim vs 7/24 açığız)
akp yönetiminin aşamalarından biri belki de ilkiydi... önce açığı, kapalıya sonra laik'i muhafazakara, sonra türkü kürde en nihayetinde de polisi askere küstürdüler...

(bkz: önümüzdeki maçlara bakıcaz)
çevremde gözlemlediğim kadarıyla anlatıyorum kimseyi üzmek kırmak değil niyetim. herkes aynı olmayabilir.
efendim kapalılar kendilerini melek gibi tertemiz görüyor. kapalı olmayanlarla sohbet bile etmiyor. açıkları beğenmiyor, açıkların giyimi kuşamıyla ilgili sürekli eleştiri yapıyorlar.
kapalılara dindar dini bütün gözüyle bakıp, normal giyimli başı açık bayana kafir günahkar damgası vuruluyor.
başını kapatıp namaz kılmayan, başı açık olup 5 vakit namazını aksatmayan 2 ayrı insan tanıyorum. ikisini de severim ama kapalı olan sürekli kapalılığını matah bişeymiş gibi gösterir. 2 cümlesinden biri kapalı oluşudur. açık olanın namaz kıldığını çoğu kişi bilmez bile..
velhasıl kelam din yürek işidir. her yürek kaldıramaz. yarım yamalak bilgilerle millete büyüklük taslamamak lazım.