bugün

aziz yıldırım' ın fenerbahçe başkanlığından ayrılması.
sol framede görünce gene gerçekleştiğini sandığım hadise. *
(bkz: yine mi)
aziz yildirim in fenerbahce baskanligini birakmasi = fenerbahçe camiasının herşeyin parayla olmadığını anlaması.
"aziz yildirim in fenerbahce baskanligina dönmesi" takip eder.
galatasaray heves kursak işini fenerbahçeye tattırmaya devam ettikçe daha çok tekrarlanacak olan hadise.

(bkz: bu entry 10 sn içinde seri eksilenecektir)
önce aziz yıldırım çıkar tv ye.
suratta "kırgın üzgün başkan" edasıyla görevi bırakacağını açıklar,
taraftar yürüyüş filan yapar başkan bizi bırakma diye.
o da dayanamaz(yersen)geri döner.

olay budur.
Kiev maçı sonrası spor gazetelerine tekrardan manşet olmuş yalandan bırakma durumudur. mayıs ayında gerçekleşecek kurulda aday olmayacakmış.*
galatasaray şampiyon olmuş demektir.
(bkz: atma recep din kardeşiyiz)
(bkz: recep tayyip erdogan in basbakanligi birakmasi)
artık zamanı gelmiş olan eylemdir belki de..
üzülerek bazen aklıma $u son yaptığı transferler ile fenerbahçe klübüne artık cebinden para harcamamasını ve ucuz transferler bunlara ek olarak zico'nun da gönderilmesi aklıma dü$ürmüyor değil bu durumu.
fenerbahçe için yüzyılın en büyük olayıdır...
futbol takımı üzerinde belki olumsuz etkileri var fakat kulup ve türk futbolu için daha yapacağı çok şey var.. bırakması hayırlı olmaz..
(bkz: kabak tadı vermek)
bir fenerbahce forumunda yazdığım konu ile ilgili yorum

"aziz yıldırımın bütün yaptıklarını görmezden gelelim peki..
baskıcı ve sindirici yapısını nasıl görmezden geleceğiz..
bugüne kadar yönetimde sivrilen her kim varsa paçasını aşağı çektiğini görmek çok mu zor..
kimseyi ama kimseyi istemedi ismi kendi isminden daha önemli olsun..
hakan bilal kutlualp, sadettin saran cebren ve hile ile gönderildi..
bu isimleri sevmeyebilirsiniz..
ama gönderilme şekilleri gün gibi ortada..
atilla kıyat daum geldi diye gitti güya..
adamı kovmaktan beter ettiğini bilen büyüklerimiz anlatsın..
ya şimdi?
yönetimi sindirdi, kendi dediğinden başka hiçbir şey olmayacak istediği için..
hiçbir zaman kararları yargılanamadı, eleştirilemedi..
belki de bugünlerde olma sebebimiz eleştirilemezliğimiz oldu..

bu sadece yönetime uyguladığı baskıcı politika..
ancak hepimiz biliyoruz ki aynı politikayı futbolcu, teknik heyet ve hatta taraftara uyguluyor aziz yıldırım..
tribün çatışma halinde başkanla..
sırf kendi istediği olsun diye..
sırf kendi istediği olsun diye yıllarca kaç teknik direktörü harcadı sözünü dinlemeyen..
futboldan zerre anlamadığı gün gibi ortadayken sürekli burnunu soktu, sürekli kendi istediğini dayattı..
transferleri bile kendi yaptı hocayı umursamadan..
bir takımın teknik direktörü imza atmadan bütün transferler yapılıyorsa bu işte bir yanlışlık var demektir..
yeni bir oyuncu transfer edildiğinde hoca "ben sennayı bekliyordum ama josico gelmiş yapacak birşey yok" diyorsa bu işte bir komiklik var demektir..
sırf 500 bin dolar fazla vermemek için elindeki en iyi oyunculardan birini kaçırıyorsan sonra bu oyuncu menajerinden kurtulup sana geri dönmek istediğini söylüyorsa ama sen sırf gururun yüzünden onu geri istemiyorsan bu işte bir bencillik var demektir..

sen kimsin?
fenerbahçe kulüp menfaatlerini hiçe sayarak verdiğin kararlar yüzünden soruyorum..
sen kimsin?
değil başkan sadrazam olsan umrumda değil..
öncelik fenerbahçe menfaatleridir..
öncelik duruşunun gerektirdikleridir..
öncelik fenerbahçe taraftarının istediğidir..
sen kimsin ki bütün bunları hiçe sayarak orta oyunu oynuyorsun?
yaptığın onca hata, onca diktatörlük, onca göz boyama yüzüne vurulmadı diye kulübü kendi oyun alanın sandın galiba efendi..
hiçkimsenin ama hiçkimsenin bu kadar bencilce kararlar almaya hakkı yoktur..

futbolcular mutsuz..
teknik heyet mutsuz..
en önemlisi taraftar mutsuz..
işin kötüsü seni sevmeyende mutsuz sevende mutsuz..
eğer fenerbahçe taraftarıysan, eğer sende bizim kadar bu takım için üzülebiliyorsan bir kez olsun fenerbahçe menfaatlerini düşünerek hareket et..
sırf içinde bulunduğumuz çatışma ortamından kurtulabilmek, takımın üstüne inen vurdumduymazlıktan sıyrılabilmek adına ver artık şu kararı..
yıllarca ilk başarısız sonuçta istikrarı hiçe sayarak faturayı hocalara kestin..
denizliye yenildik daumu sildin..
şampiyonluğu kaçırdık zicoyu sildin..
istikrarı umursamadın..
kendi istikrarında ise hiç geri adım atmadın..
bütün bu hatalara rağmen..
artık faturayı gerçek sorumluya kesme vakti gelmiştir.."
türkiye kupasi almadan birakirsa yazik olur onca yaptigi yatirima(!). ayrica diyelim ki aziz yildirim birakti yerine kim gelecek? bence asil mesele budur:

nihat özdemir?
mahmut uslu?
sekip mosturoglu?
ali sen?
(bkz: dejavu)
bugün tekrar sinemalarda.

testereyi geçti mnskym.

bu adam ikide bir "oynamıyorum ben bana ne bana ne" diye ortalığı birbirine katıyor.

hani mahallede topu olan ama futboldan bi sikim anlamayan çocuk vardır ya aynı o işte.

bakalım bu defa ne olacak. merakla! bekliyoruz.

http://fanatik.ekolay.net...articleid=120485&sn=1
f5 taraftarının geri dön geri dön ne olur geri dön diye bir sezen aksu parçasıyla ağıt yakacağı ve aziz yıldırımın bu olay üstüne geri döneceği durumdur.
yurt genelindeki 175 milyon taraftarında, yurt dışındaki gurbetçilerimizde, yurtdışı temsilciliklerimizde ve yavru vatan kıbrısta yaşayan fbahçelilerde derin ve tedavisi mümkün olmayan arızalar bırakmıştır.
resmi siteden yalanlanıp, artık 'fenerbahce üzerinden' reyting yapılmasının son bulmasını istediğimiz haberdir.
şadan kalkavan'ın seçimi kazanması halinde gerçekleşecek olay.
rte nin başbakanlığı bırakması gibi birşey.