bugün

Uludağ üniversitesi'nde Çalışma Ekonomisi ve Endüstri ilişkileri bölümünde görev yapmakta olan profesör hocadır. Dersleri genelde sıkıcı geçmemektedir, eğer çok çok kötü bir öğrenci değilseniz, aysen hocadan aldığınız dersten kalmanız da imkansız gibi birşeydir.*** Derslerinde öğrencileri kastırmaz, rahat rahat dersi dinlersiniz, elinize geçen notlardan çalışmanız kafidir, kitap almaya bile gerek yoktur.

Rast gelirseniz Türkiye'de Sendikal Hareketler adlı seçmeli dersini almanızı tavsiye ederim. "Az çaba/yüksek puan" kavramını göreceğiniz ders olacaktır, bilgilerinizedir. * *
dersine bir kez girdikten sonra "bir daha da kimse getiremez beni bu derse", denilen hocadır.
türkiye'de sendikal hareketler dersiyle ilgili yapılan davetkar açıklamaya fazla kulak sallamayın çünkü aysen hoca bu dönem bu dersi alan herkesi çok sağlam salladı.

bunun dışında kendisi hafızamda yüksek lisans açıklamaları ile kalacaktır. yüksek lisans için 'yapıp da ne yapacaksınız? ne olacak yani?' diyerek reflümü ülsere çevirmiştir. ben bekliyorum ki 'yapın tabi çocuklar, aferim.' gibi bir şeyler. aynen ters köşe.

ama sanırım en önemlisi, 2. sınıfın başında ergensi bir depresiflikle okulu bırakma kararıma verdiği tepkidir.

2. sınıf ilk dönemin ilk haftası odasına gittim, içeri girdim ve dedim ki:

-hocam ben okulu bırakmak istiyorum.

dedi ki:

-o işlerle ben ilgilenmiyorum. öğrenci işlerine veya not işlerine gideceksin.

ne kadar dumur olduğumu anlatmaya çalışmıyorum. e haklı, o ne yapsın?

neyse işte ben okulu bırakmadım, hatta bitirmek üzereyim. aysen hoca da samimiyetten serbestçe krediler dağıtmayan, o yüzden sizinle sohbet ediyor olmasından onun için kayda değer biri olduğunuzu anlayabileceğiniz bir hocadır. severiz vesselam.
Bu Profesör hocamız Çalışma ekonomosi bölümünde zorunlu, diğer bölümlerde seçmeli olan Endüstri ilişkileri dersini veriyor. Bu dönem * boyu derste tahtayı kullandı. Tahtanın başından ortasına, ortasından sonuna çizdiği oklar takdire şayandır. Geçenlerde mürekkebi bitmiş tahta kalemi ile biz öğrencilerine faydalı olmaya çalıştı. Ayrıca Yazısı okunmuyor. Seçmelisi sanıldığı kadar kolay değildir.
Zarifliği, ciddiyeti ve her daim fönlü saçlarıyla dikkat çeken hocam. Dersler çok disiplinli bir şekilde geçer bu arada