bugün

grup seks yapan bir kaç tane gayin veya sandwiche maruz kalan bir bayanın söyleyebileceği sözdür.

fakat benim belirtmek istediğim işin klişe kısmıdır. hollywood ve türevi pek çok filmde bu repliği duydum. özellikle, savaşlı, ilerlemeli, vurdulu, kırdılı filmlerde.

şöyle,

açık bir arazi var. 8-10 tane asker bir yaratığı arıyorlar ve bu yaratıkta kamaşullahlı bir yaratık deyim yerindeyse. alayınızı spagetti gibi hüpletir. öyle görünüyor. gece görüşlü egzotik gözlükleri ve ellerindeki ağır silahlarla ağır ağır ilerleyen askerlerin liderinden bir süre sonra şöyle bir ses duyulur, "ayrılıyoruz beyler"

bir tanesi de çıkıp, "yarrağımı ayrılıyoruz, bi yere gitmem yanınızdan. yaratık anamızı siksin mi istiyorsun lan?" dememiştir, diyememiştir. senaristlerin amına koyim. hep bunu duymak istedim bu tarz filmlerde. aykırı bir adam olsun, salak emre karşı çıksın ama yok.

açık arazide ayrılırlar, dağılırlar etrafa. neden? çünkü bir arada kalsalar o yaratık onların anasını bir anda sikecek. toplasan 4-5 retroluk bir olay. yer mi? yemez tabi. ayrılacaklar ki o yaratık onları uzun sürede yesin. grup grup onları arayıp bulacak, ohoo seyirci, "hangi grup kurtulacak acaba?" diye düşünüyor zaten, takılın siz.

ve eğer o askerler arasında starring veya co-starring yoksa o askerlerin alayı ölmeye mahkumdur, ölecektir. bayan bir asker veya ana karakter de varsa bir grupta, yaşasın kurtuldular.

yok ne yarrağıma ayrılıyorsun, 8-10 kişi o yaratığı öldüremiyeceğinin eğitimi sana verilmedi mi askeri üslerde. anan sikilecek işte ne ayrılıp geriyorsun ortamı. olmadı toplaşın bir yerde bekleyin hava aydınlanana kadar. gündüz gözüyle belki daha farklı şeyler olur.

"ayrılıyoruz beyler"
(bkz: ayrıl da gel)