bugün

belki de hala seviyordur. olamaz mı? olabilir!
çoğu kez, 'kaşarın ekmeğine mani olan'dır.

- ekmeksiz kaşar olur mu?
iki tarafında susması makbuldür.söylenecek birşey var ise birebir konuşulmalarında iki tarafta içinde doğru olacaktır.küstahlaşmaya hiç gerek yoktur. ayrılıp dost kalmayabilirsin, susabilirsin.
not:iki tarafta o sinirle çevresine kendi hakkında veya ilişki hakkında verilmeyecek, söylenmeyecek şeyleri agzından kaçırır. sonrasında o kızgınlıkla kullandığınız her söz çevrenizce sizin aleyhinizde kullanılabilir.
-beni unutamayacaksın!

+sen kimsin?

-sen geç dalganı aşkım, ama ben zaten unutmayacağım...

+kapat şu telefonu. zaten konuşamam şimdi, senden daha önemli işlerim var.

-neymiş o işin?

+tuvalete gidiyorum.

bu mudur yani onca anıdan sonra hatırlanacak olan?
teh teh teh, tribal enfeksiyon hastalığı.
gotun rampadan cikmasi ve havalanmasi.bu.
biten ilişkinin ardından sıkça rastlanır bir durum olmakla birlikte, insanın gözünü açan, ilişkinin rutininde kör baktığımız noktalara ışık tutan bir durumdur... hatta "hay aklımı seveyim ne iyi etmişim de ayrılmışım" dedirtir insana *
sevgilinin gerçek yüzünü gördüğünüz an ayrılık anıdır gibi bir feslsefe kabul etmiş ben derim ki; elimi sallasam ellisi mantığını kendi kendine kabul ettirmeye çalışan, kendini kandırmaya uğraşan, çaresiz, acınası sevgilidir. küstahlığı gösterdiğiniz merhametle doğru orantılı şekilde artar.
ayrılırken tekmeyi yemenin verdiği acının zamanla eski manita karşısında komplekse dönüşmesinin sonucu ortaya çıkan küstahlaşmış gibi yapma durumudur.
Bir nevi karizmayı çizdirdikten sonra götü kurtarma refleksi olarak gelişir.
sevgiliyken de bu özelliğini içinde barındıran sevgilidir...
zaten küstah olan sevgili.
olgun olamayan sevgilidir.
Gurur meselesi yapan sevgilidir. Zaten biten bitmiştir. Algılama durumu sıfır.
karaktersizdir.
çok salaktır efendim böyleleri, zira sevgiliye karşı zafer kazanmış hisseder kendini, onur madalyası bekler sizden vermeyince saldırganlaşabilir, her iyimser lafınızda ''artık sevmiyorum'' ''hayatımda başkası var'' şeklinde triplenir. üstüne fazla düşmüş olmaktan götünün yerle teması kesilmiştir, acilen gösterilen ilgi alaka kesilip azar moduna geçilmelidir. sorun hemen çözülmüş olur.
iki insan ayrılınca; anıları, yaşanmışlıkları yalnızca bir aradayken açabileceği sandığa kilitlemeli ve sonrasında birer dilsize dönüşebilmeli.
allah bin beleni versin, cıncıklara oturasın diye mesaj atabilme kapasitesi olan sevgilidir.
üzerinden ilişkinin baskısı kalkmış, artık gerçek yüzünü göstermeye başlamış "eski" sevgilidir.
karaktersizliğini göstermiştir.

dostça ayrıl ya da adam gibi ilişkini sürdür. çirkinleşmek bu konularda çok iğrenç oluyor insandan soğutur bence.
geçmişe saygısı olmayanın kendisine saygısı yoktur.
öküzdür. gerçi dostça ayrılmayı istememesinin bir sebebi de geri vites yapmamak için olabilir. o kız afederrsın anamı aglatmıss ve ben ona karşı hep bişey hissetceksem son kozunu oynayıp onun benden nefret etmsını saglayabılrım ilerde hergün duygularımı s.kceğine bi gun yapsın tam yapsın mantığıdır.
tum kişiliğini gözler önüne sermiş yanlış kişiye aşık olunduğunu kanıtlamıştır.
kendi acılarını böyle kapatmaya çalışan sevgilidir. tipik filmlerden veya dizilerden öğrenmiş bir durumdur.

kız: sen tam bir hayvansın Ahmet. şerefsizsin biliyorsun dimi?
kızın iç sesi: çok seviyorum lan ben seni. bakma böyle dediğime aslında böyle değil bla bla bla.

filmlerde ve dizilerde gördüğünü yapmaya çalışan ama bunu yaptıkça küçüldüğünü fark edemeyen sevgilidir. buna eski sevgili tabiri de yakışmamalıdır. eğer sevdiysen nasıl gidersin? nasıl böyle konuşursun? diye düşündüren örnekleri de vardır.
ne demişler dostun kalitesi kavgada, aşığın kalitesi 'veda'da belli olur.
ayrıldıktan sonra psikopatlaşan sevgilinin bir alt kademesidir. ayrılık kararı kendi kararı olsa dahi zamanla hazımsızlığın ve kurgularla dolu bir hayal gücünün etkisiyle zarar verici bir hal alıp, kabusunuz olabilir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar