bugün

--spoiler--
Saygıdeğer basın mensupları;

Bizler, Türk Silahlı Kuvvetleri adına personel yetiştirmek üzere eğitim veren ortaöğretim ve yükseköğretim kurumlarından "vatanına daha iyi hizmet vermek uğruna" kendi isteğiyle ayrılan Türk gençleriyiz.

Aldığımız eğitim süresince bize yapılan masraflar karşılığında bizden istenen tazminatlarda, ödemeyi borç bildiğimiz yemek, giyim, malzeme gibi kalemlerin yanında, büyüklüğü bu harcamaların 2 katından fazla tutan ve dünyada benzeri olmayan "amortisman ve personel giderleri" kalemi de bizden istenmekte.

Daha çoğu 20 yaşını görmemiş bizler, bir yandan ülkemizin en tanınmış eğitim kurumlarında eğitimimizi sürdürüken, 50binden 150bin Türk Lirası'na kadar uzanan büyüklüklerin altında ezilmemek için yaşıtlarımızın kat kat fazlası emek harcıyoruz.

Bu haksızlığa dur demek, ve sesimizi sizin aracılığınızla yüce milletimize duyurmak için,konuyu detayları ve çarpıcı örnekleriyle, 27 Ocak 2009 Salı günü saat 10:00'da Kızılay-Yüksel Caddesi-ANKARA'da basın açıklaması yaparak kamuoyunun takdirine sunuyoruz.

Sizlere bu mesajı ulaştırmak vakti ve imkanı olmayan bütün arkadaşlarım adına;

Hüseyin Yiğit YAZGI
--spoiler--
48 ay okuyacağı okuldan ayrılınca 48 bin tl vermek zorunda kalabileceğini tahmin edememiş bünye davranışıdır,
öyle ya bu ülkede 500 tl ile evini geçindirmeye çalışan babalar varken,
insan ister istemez soruyor "ayda bin tl lik ne yaptım?"..

bu sorunun cevabını veremeyenler, lütfen olaya müdahil olmaya,
bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya çalışmasın.

bu tazminat halen okumakta olan askeri öğrencilere bir tehdit olmaktan daha çok,
milli savunma bakanlığı ve eğitim ve doktrin komutanlığının
yıllarca yedirdiği, içirdiği evlatlarına attığı bir kazık,
evladını teslim edip ona en çok o kuruma güvenen ailelere bir hakarettir!
onu askeri liseye giderken düşünecektiniz , kapı gibi imzalarınız var diye düşündüren eylem.
(bkz: eyleme çıktım gelecem)