bugün

yapılmaması gereken şeydir, ayıptır da.
normal bir davranıştır. artık bir süre sonra entry giren yazarı gördüğünüz zaman entrysine bakmanıza luzüm bile kalmıyor.
basıyorsunuz eksiyi.
olay budur.

edit: başlık 3. entry sahibine (bana) kalmıştır.
gözlüğüm, atım ve ben isimli filmin kahramanıdır.
ergenlik psikolojisidir. beğenmiyorsan doğrusunu yaz kardeşim, ne o öyle ota boka eksi..
(bkz: fizik ölçülerine göre eksi vermek)
(bkz: sarı saçına esmer tenine göre eksi vermek)

(bkz: eksi vermek nedir)
(bkz: niçin verilir)
eksi oy almak bir ceza mıdır? önce bunu sorgulamak lazım. ya da artı oy almak ödül müdür? sen burada karma için bi yarış içinde değilsen, maksat sadece fikirlerini belirtip tartışmalara ya da gündeme fikirlerinle katkıda bulunmak istiyorsan eksi oy almak çok da koymamalı. yok eğer derdin karmaysa, o zaman da etliye sütlüye bulaşma, bir kaç espirili entry gir, artını al, kendini tatmin ettikten sonra da gusül abdestini al. oh mis.

ayrıca eksi oy da alsa, artı oy da alsa yazdığın yazıdan birileri haberdar adamım. vermek istediğin mesajı vermişsin, alan alır almayan kendi bilir. dolayısıyla nasıl ki artı oy vermek bir özgürlükse eksi oy vermek de özgürlüktür. eksi oy verenleri bir yere kapatmak düşüncesi de çağdışı ve anti-demokratik bir yaklaşımdır.
işin bir boyutudur. bir başka boyut ise aşağıdaki gibi olabilir.
(bkz: fikrini güzel ifade edeni beğenmese de eksilememek)
gerçek hayattaki karşılığı aynı görüşte olmadığınız kişiye "sana katılmıyorum" demektir. biraz antipati toplar fakat gereklidir.
lan oda bir şey mi?ben sırf nickimden dolayı eksi alıyom şu reklamlar bitse de kurtulsam.
bir yazının güzel olabilmesi için hem göze, hem ruha hem de beyne güzel gelmesi gerekir. Bu sebeptendir ki yazı göze güzel gelse de ruha ve beyne hitap etmediği için eksi vermek gayet doğaldır.
Herkesin gözüne, ruhuna, beynine hitap eden yazılar yazmak iki yüzlülük ve populistlikten başka bir şey değildir.

Edit: Bu yazı buna en güzel örnektir. *