bugün

terör ile mücadelede ne kadar yanlışların yapıldığını, ne kadar beceriksizliklerin yapıldığını gösteren olaydır.

haber burada:

http://www.haberturk.com/...11-ayni-evde-ikinci-sehit

12 sene evvel(1998 de) abisi terör kurbanı olmuş, 12 sene sonra kardeşinin askerlik zamanı geliyor ve o kardeşini de o teör bölgesine gönderiliyor ve şehit oluyor, sırada kim var üçüncü kardeş mi, onun da şehit haberini birkaç sene sonra da gelecek mi?

kimse kusura bakmasın bu bir beceriksizliktir, eğer aynı aileden ikinci çocuk ta şehit oluyorsa burada bir becriksizlik vardır. Yahu bu çocuğu askere alırken, hiç mi bakmadınız dosyasına, şehit kardeşi olduğunu biliyordunuz, o çocuğu tekrar o terör bölgesine göndermek resmen cinayet, acemilik bittikten sonra o çocuk batıdaki birliklere gönderilemez miydi?

senelerdir profesyonel askerlik in özellikle terör bölgesinde başlaması gerekir şeklinde uzmanlar, köşe yazarları yazdı çizdi, bu halk yıllardır bunu bekliyordu, ama genelkurmay hep bunlara kulağının üstüne yattı, "biz askeriz, siz bizden daha mı iyi bileceksiniz" şeklinde dinlemedi, kendi bildiğini yaptı, bugün ise profesyonel askerlik için düğmeye basıldı ama beyler "günaydın",

hükümetlerinde kabahatleri va tabi, ama 1998 de farklı bir hükümet vardı zannederim dsp azınlık hükümeti vardı, ülke seçim ortamına girmişti(1999 seçimleri), o evden şehit çıkıyor o sene, aradan 12 sene geçiyor hükümet değişiyor, 12 sene de teknoloji değişiyor, herşey değişiyor, ama genelkurmay'ın mantığı değişmiyor ve aynı evden ikinci şehit çıkıyor.

ben daha fazla yazmak istemiyorum, yazdıkça sinirlerim bozuluyor, o aile gariban, o aile kaderci, üçüncü şehit de çıksa yine de "vatan sağolsun" derler, ama ben öyle demiyorum, vatan sağolsun evet ama doğru dürüst işler yapılırsa vatan sağolur, yanlış işlerle, yanlış uygulamalarla nereye kadar?
üçüncü şehidin verilmemesi için, er mehmet'i kurtarmak isimli film çekilebilir.

(bkz: acı gerçekler)