bugün

perküsyon üstadı kraL adam..komik , hafif deLi , şirin , matrak..
italya için ölür bu adam. delidir. güzel yemek yapar.
akdeniz kültürünün yılmaz savunucusu. belliki tüm hayatını bu kültürün gereklerine göre yaşıyor. tam bir italyan insanı gibi.

friends ve family adlı bir albüm çıkarmıştır.

dostlarının çok yardımını gördüğü için bu adı vermiştir.

edit 2012 : türk kültürüne de çok değer veriyor
tam bir keyif adamıdır. italyan yemek isimleri ve tarifleri, deniz tutkusu, samimiyeti, baskadır bu adam baska..
güzelim balıkları, italyan ve ispanyol mutfağı usullerine göre yaparken, içine bir sürü sos mos koyup, acaip hallere sokan bünye. lüfer ızgarayı denemesi tavsiye edilir. limon bile sıkmamalıdır. kendinden soslu mübarek.
tarsus amerikan kolejındeyken bateri ile müziğe başlamış ve perküsyonda ustalaşmış aşmış kişilik..bir dönem cnn turkte renkler adındaki programı hazırlamış ve sunmuş olup aynı dönemde açık radyo ve radio oxygen'da da programları afiyetle dinlenmekte olan zat-ı muhterem..
(bkz: friends and family)
mazhar alanson, fuat güner, özkan uğur, ayhan sicimoglu, galip boransu'dan mütevellit ipucu beslisi grubu olarak heyecanli/ hop otur hop kalk (1976) isimli bir kırkbeşliğe de imza atmış vakti zamanında bu adam. pek de güzel etmiş kanımca hatta bir de o dönemden bir trt videoları da vardır. şöyle ki; http://www.youtube.com/watch?v=uPH7ipY17FE
işte bir şişirme perküsyoncu daha. kendisinden çok daha ileri seviyedeki perküsyoncuların gölgesinde büyümüş meyve vermeyen kavak ağacı gibidir, gölge yapar yalnızca. Meyve vereni için:
(bkz: mehmet akatay)
skytürkte program yapan, çok karizmatik bir email adresine sahip adam.
emaili için:ayhan@sicimoglu.com
Skyturk'teki programında biraz orta fakat genellikle ust duzey gelir grubuna hitap eden ,hayattan farklı tatlar almanın yollarını gosteren zevk sahibi karizmatik adam.
"hastasıyım" demesiyle tanınan süper gezgin. bir programda edremit'te diğer programda jamaika'dadır. harikadır, takip edilesidir.
arkadasim seytan filminde oynamis adam.
mfö'nün peki peki anladık adlı 45liği kendisi için yazılmıştır.
zevk adamı, yemeği onun kadar keyifli yapanına rastlamadım. ilerleyen yaşına bir o kadar gezdiği diyarların kültürlerini de ekleyince tadına doyum olmaz sohbetler ve yemekler ortaya çıkıyor.
rahatsız .
Dün gece saba tümer'in programına konuk olduğunda,adam otururken bile top gibi saba tümer'le oynamıştır.Yemekleri,seyahat düşkünlüğü ve perküsyondaki ustalığına bi diyeceğim yok,ama izlediğim programlarda kadınları elde etme sanatını adeta,kovuğundan çıkarsa fena olur modundaki yılan gibi gözlerinin içinde gördüğüm şahsiyet.
Öyle bi hastasıyız diyorki,dümdüz kelime işte ama bi güzel söylüyor.Bir programda Sicilya'da şarap experleri ile program yapmıştı,akıcı ,italyancası yuh dedirtmişti,meyerse 5 sene Roma'da yaşamış.
Canlı Yayındaki programda bilmemne yayınlarındaki bilmemne kitabını aradığını,bulana elleri ile yemek yemek yapacağını ,5 dakka sonra sahne aldığı klüpte 4 ay bedava giriş vereceğini,10 dakıka sonrada üstüne bedava içki ekleyen hasta adam.Ama yinede hastasıyız.
ayhan sicimoğlu ile yemek ne demek programı ile sky turk izleyicisi ile buluşan süper insan. yemek yaparken şarkılar söyleyerek neşesini yemeklerine katmakta fransa ile ilgili bilgiler vererek insanlara ben buralara gittim havası atmaktadır. programı sunuş tekniği ise dillere destandır.
1975'te yayınlanan heyecanlı klibinde bıyıklı ve hafif kabarık saçlı haliyle görünen ve hem skytürk'te hem de iztv'de programı yayınlanan müzisyen. arkadaşım şeytan filminde de oynamıştır.
iz tv de çıkan belgesellerinin "hastasıyım". yemek yesek biryerlerde, konuşsak fena mı olur?
ayhan sicimoğlu ve latin all stars ile gönlümde acayip bir taht kurmuştur kendileri. latin müzik yaparak, göbek attıracak başka birisi var mı? bilmiyorum. ama ayhan sicimoğlu bunu en iyi yapan olacaktır hep bunu çok iyi biliyorum.
yaz aylarında istanbul'un açık hava mekanlarında çok şahane latin geceleri düzenleyen abi. millet bi dans ediyor sanirsiniz ki brezilyadasınız. böyle eşli, itmeli, çevirmeli, tutmalı, fırlatmalı. o çirkin kızlarla göbekli kel adamlar bile insanın gözünde birer seks bombasına dönüşüyor.
13 aralık cumartesi gecesi ghetto da izleyeceğimiz perküsyon sanatçısı. grubu latin all stars ile beraber neler yapacak merakla beklemekteyiz...
iz tv izleme sebebidir.
skytürk tv de program yapan çok güzel bir ağabeydir. mümkün oldukça takip ederim.
(bkz: hastasıyım)
15 mayıs 2009 buena vista revisited adlı grubuyla izmir'de verdiği konserle beni mest eden şahsiyet. zevk için nasıl yaşanır çekinmeden gösteriyor abim. hastasıyım o yüzden.