bugün

günlerin seyyidi (efendisi) cuma, kelamın seyyidi kuran, kuranın seyyidi sure-i bakara, sure-i bakaranın seyyidi ayel-el kürsi dir.

-Ayetel Kürsi okunan eve şeytan giremez. sürekli

--Okuyan kişi, günahlardan uzak durmaya başlar.

--Bu ayeti her gün okumaya devam eden kişi, hem dünya hem de ahiret hayatında yüksek mertebeli makamlara ulaşır.

--Kişi huzura erişir.

--Kişinin cesareti ve kendine olan güveni artar.

--ayetel kürsiyi sürekli okuyan kimsenin gönlüne şeytani düşünceler gelemez.
aga ben onu bunu bilmem, bu duanın her daim etkili olduğuna adım kadar eminim. bi gece yaşadığımı sizlerle paylaşmak isterim, karabasan evet bildiğin karabasan denilen o cin bana uğradığında, sadece bu dua püskürtebilmişti üzerimdeki o siyah yaratığı. ister inanın ister inanmayın, gerçekten umrumda bile değil. Kur'an'ın en güçlü ayetlerinden olduğunu biliyorum. beni defalarca kez çok çeşitli belalardan koruduğuna tanıklık ettim, karabasan bunların yanında en az korkutucu olanıydı diyebilirim. (diğer kastettiğim belalar, cinden daha beter bi varlık olabilen insan belalarıdır)
Ayetel Kürsi okunan eve şeytan giremez. Büyücü sokulamaz. Ayetel Kürsi okumaya devam eden kişi; hem dünyada hemde ahirette yüce makamlara ulaşır. Günahlardan sakınmaya başlar. Huzura erer. Mevki ve makamı artar.
Sıkıntılı anlarda Ayetel Kürsi okunursa sıkıntı geçer. Tehlike durumunda okunursa o tehlikeden kurtulunur.
Ayetel kürsiyi çok okuyan insanın yanından iki ayaklı (insan) şeytanlar kaçar. Durunamazlar, rahatsız olurlar.
Cok etkili bir ayet.