bugün

Yeşilçam hareketli..

Ama Hollywood gibi olmaz.
Yalnız o dalgalanmaz. Hiç mi abd uzay filmi izlemedin? Kazık gibi durur.
Boğaziçi köprüsünde dalgalanîr o rüzgarla.

Siz ne diyordunuz o köprüye?
Cumhurbaşkanı Erdoğan:2023 yılında Ay'a gideceğiz...?
türkiye yıllardır cern'e gözlemci gönderiyor. buradaki deney ve araştırmalar sonucu sadece kuantum fiziğine yönelik veriler çıkmıyor. tıp alanından tut uzay teknolojisine kadar bir çok gelişmeye destek veriyor. oysa cern'e gözlemci göndermekten daha iyi faaliyetler var, mali açıdan destek olmak ve araştırmacı göndermek. bu şu anki üniversiteler için zaten beklenen bir şey olamaz. boğaziçi'ne atanan rektör modeli ile bu işler olmaz.

malum boğaziçi olaylarından bunalan hükumetin aklına yeni bir propaganda kurtarıcısı geldi, o da uzay çalışmları ve ay'a seyahat. dostlar alışverişte görsünler. ondan sonra bunlar burada bilim değil seks yapıyorlar muhabbetine bağlayacaklar. bilmiyor muyuz.

duyduğuma göre 5yıl gibi bir süre tanınmış. ay'a gitmemiz demek, akepnin türkiye'yi uçurması demek. geçtiğimiz on yılda çin en az on tane dünya markası çıkarmış, o yüzden rte'nin seçim propagandası bana pek inandırıcı gelmedi. her zamanki gibi abartılı geldi.

neden mi;

yerli tank.
yerli araba.
yerli uçak.

https://www.uludagsozluk.com/e/44150444/

şimdi bunlar daha masrafsız bir gösteri aracı bulmuşlar. uzaya roket göndermek. çomar kitlesi bunu görünce iyi kafa bulacak. uzaya roket gönderdik mi? evet gönderdik. bitti. akepe bizi uzaya çıakrdı. ne tank, ne araba ne uçak. yeni bir zihinsel mastrubasyon safsatası ile tanışalım, "türkiye uzay vatana hakim" asdgasdasgf. gönderidğin roket, götün götün geri iniyor mu ben ona bakarım. çocukken bakkaldan füze alıp uçuruyorduk, bizimki uzay çıkmıyordu fakat yükseliyordu. roketsan da kurulduğu zamandan beri illa ki sıvı yakıtlı bir roket yapacaktı. atla deve değil. şu anlamda atla deve değil, spacex ile karşılaştırıldığında küçük bir adım. özel startuplar var bu iş yapan. roketsan zaten bunu hayli hayli yapar. maksat uçanı geriye indritmek.

rte zorda kalınca yine propaganda taktiklerine tutnuyor. vatandaşın şu an için sadece dengeli beslenmeye ihtiyacı var. dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 8.000tl olmuş, "ay'a bak" ile milleti kandıracaklar. yemezler.

istikbal göklerdedir.
aya gittiğini görse bile kesin ip var mk diyecek zihniyet uzay programını eleştiriyor.