bugün

günümüzde gerçekleştirebilmek için bir fatih sultan mehmet'e daha ihtiyacımız olduğunu gösteren eylemdir.

sosyal medyada gördüğüm kadarıyla kimi müslüman kardeşlerimiz camiye gitmediği, namaz kılıp oruç tutmadığı halde müze yapılan ayasofya’nın ibadete açılmasını istiyor. hatta müze yapılan ayasofya için gözyaşı dökenler bile var. elhamdulillah, ayasofya’ya değer verenlerin olması gerçekten çok güzel, bunu yapan kardeşlerimizi tebrik ve takdir ediyorum. evet onların bu istekleri meşrudur ve ben de aynı görüşteyim; ayasofya açılmalıdır!

ancak sizce bu yeterli mi değerli kardeşlerim?

biz önce şunu istemeliyiz: camiye gitmeyenler, namaz kılıp oruç tutmayanlar da kendilerini ibadete açsın. nasıl ki müze yapılan ayasofya için bazıları gözyaşı döküyorsa, bizlerde camiye gitmeyen, namaz kılıp oruç tutmayan, yani dinimizi müzelik hale getirenler için gözyaşı dökelim.

eğer gerçekten ayasofya’nın açılmasını istiyorsak ve biletle değilde abdestle girmek istiyorsak, bunu evvela hak edelim. bizler dinen ve ahlaken fatih’in askerleri gibi olmadıkça, yani kendimizi ibadete açmadıkça, ayasofya’nın ibadete açılması biraz zor gözüküyor kıymetli müminler.

allah'ü teala bizlere yeniden abdestle kapısından içeri girebildiğimiz günlerini de göstersin inşallah. selam ve dua ile.

(bkz: dindar türkiye dindar güç hedef 2023)
saçma sapan bir beyanattır. ne var kardeşim, al abdestini al biletini gir içeri. kapıda cenabet giriniz diye bir levha mı var?
yabancıların nasıl girecekleri merak konusu olan önerme. ayasofya'yı zaten türklerden daha çok yabancılar ziyaret etmiyor mu? bırakın bilet kesilmeye, sıcak para akışmasına devam edilsin. yerli turistlere ücretsiz olacaksa sorun yok, abdestini alan girsin efendim. evet.
Cami olması daha mantıklıdır. Ecdadımız orayı yıllarca cami olarak kullanmıştır. Gidip de gezen bilir, minber, mihrap, kürsü vs. cami için gerekli her şey yıllar öncesinde ecdadımız tarafından yapılmıştır. Cami olursa da zaten turistik bir cami olur Sultan Ahmet gibi. Yani müzeliğinden bir şey kaybetmez.
Ayasofya'yı nasıl düşünürsen öyle yaşarsın.
iktidarın gündemindedir.