bugün

Herşeyi çok bilen, ukala kızlardır. tek kulağında 4 küpe takıp iki evrağı bir araya getiremeyen red hot chili peppers hayranı entel dantel durumu bir vakadır.
genelde adalet meslek lisesi ya da adalet meslek yüksekokulu mezunudurlar. hukuk okuyamadıklarından uktelerle dolu yaşantıları vardır.
genelde ilkokul mezunu olmalarına rağmen, giyindikleri kıyafetlerle harward mezunu gibi davranan, ağzını yayan kızların, anne baba yahut bilimum eve gelen eş-dost akraba çevrelerinde aradıkları iş tanımı örneği = "böyle doktor yanı, avukat yanı olabilir." şeklindedir. nitekim de bulurlar bu işi. ve oradan hop bir adet zengin koca.. böyleleri hep rahat yaşar.
Genelde iki yillik meslek yukseokulu mezunudurlar. cok konusurlar. geneli yalniz kalmaya cok korkar bu kizlarin.
Şunu açık yüreklilikle belirteyim ben de av. yanında ekmek parasına ter dokmekteyim. Cinsiyetim er kişidir. Evet o tarz kızlar bulunmakta bu meslek içinde ama her meslekte olabilecek bir durum. Bu kişiler benim aksime mesleklerinin "amelelik" olduğunu idrak edememiş ya çok eski zamandan beridir bu işle iştigal olmakta yada yaşı genç cahil kesimdir. Ama tabi her kese de dışarıdan bakılan gozle bu yakıştırma yapılmamalı. Devam edersek entellik meslekle alakalı değildir kişi ve kişiliği ile alakalıdır. işin ozü kişi yani kız entelse meslek fark etmez. Bu tarz enteller doludur ve zaten gorür gormez anlar ve meslek gozetmezsiniz.