bugün

bi ara 150bin lira yatırımla havuz kurmayı düşünüyordum, çok fena göte geliyormuşuz demek.
yastık altındaki bitcoin'leri bozdurmanın zamanı geldi demek.
Sanal paranın gerçek paranın yerini alacağını gördükleri anda ambargoyu yerleştirmişler.

Bu bitcoini değersiz kılmaz Çin Japonya gibi ülkeler sanal para kullanımına oldukça sıcak bakıyor ve bunun altyapısını kuruyorlar.
avrupa merkez bankası başkanı 28 eylül 2017 açıklamasında bambaşka konuştu. önüne geçemeyeceklerini, kontrol edebilmelerinin mümkün olmadığını ve ekonomiyi etkileyeceğini belirtti.

şu an 1 btc = 4300 dolar civarında. yine spekülasyon yayarak fiyatları kıracaklar. daha sonra satın alma yapıp yükselmesini seyredecekler.

ilgili haber;

kaynak
Bazı insanların ekonomi bilgisini göz yaşları ile izliyorum...
Sanal para gerçek paranın yerini alacakmış....
Arkadaş, size okuılda ders diye ne okutuyorlar ?????
Bırak sanal paranın gerçek paranın yerini almasını, yıllardır avrupa, çin, rusya vs. etli butlu para birimlerinin doların yerini alması, en azından ona alternatif olması için götlerini yırtıyor, o bile milim milim ilerliyor.
Amerikanın doların egemenliğini kaybetmemek için ekonomik ve sosyal vereceği savaştan bahsetmiyorum bile... Farzetki amerika izin verdi. O halde bile amerikan dolarının yerine başka bir para birimini koymak nasıl bir problem, ekonomi için nasıl bir kasırga, gözünüzde canlandırımıyor musunuz ?
Elbet doların imparatorluğuda biter bir gün. Ama ondan önce amerikan imparatorluğunun bitmesi lazım. Daha sonra bıtcoin e gelene kadar daha bir sürü para birimi var liderlik için sıra bekleyen.