bugün

türkiyenin kendine yetebildiğini sanan, avrupaya ihtiyacımız olmadığı yanılgısına kapılmış yazar beyanı. sen çay kaşığını bile avrupadan ithal ediyosun aslanım, ne anlatıyosun?
Avrupa ile dost değildik. Avrupa ile ilişkilerimizin kötüleşmesi seni sevindiriyorsa hain olan sensin. Ülkene döviz sokmak zorundasın yoksa dolar da yüro da düşmez. Her gün bir avrupa ülkesiyle dalaşırsan yüro 5 de olur 6 da. Bunlar ki haçlı seferleri yapmış. Ee yaptı , alma o zaman merso, volvo ?? Ruslar da hala senin denizleri, konstantini istiyor, ama putin'e sakso çekiyorsunuz ne iş ??
Ülkeler dost olmaz, hükümetler dost olur.
Erdogan bir ara Esad ile pek sıkı fıkıydı. Unutmayın.
Bir ara Avrupa birliği ile aramızdan su sızmıyordu. Unutmayın.
israil'e rest cekti, sonra yine el altından israil'i yaladılar. Unutmayın.
Şu ayrımı bir anlamadınız gitti.

Avrupa ile illa sıkı fıkı olmamıza gerek yok. Fakat biz de tıpkı diğer ülkeler gibi başkasına muhtaç halde yaşıyoruz. Hele ki bizim gibi gelişmemiş ülkeler daha bir bağımlı. Savunma gücümüz NATO ülkelerinin elinde. En basitinden Bir tank yapacağız, 10 sene geçti, daha ortada motor yok. Vermiyorlar. Biz de üretemiyoruz. Milli otomobilimiz yok. Eminim bunu entryi yazan yazarın elinde ya iPhone ya da Samsung vardır. Bağımlıyız. Kafanızı sağa sola çevirin, her şey yabancı sermaye. Kendinizi kandırmayın. Millete rest çekmek ha deyince olacak bir şey değil. Her şeyi halletsen bile petrole bağımlısın. Salt Avrupa olarak düşünmeyin.
Neyse yahu.

Ortaçağ geçeli çok oldu. Farkına varın.
Avrupadan saman ithal eden ülkenin insani olarak benim de dahil olduğum gruptur. Kardesim sikmisim dostlugu da göte giymeye donumuz yok ne diye saga sola posta koyuyoruz. Begenmedigin Almanya olsun hollanda olsun Türkiye'de yatırımları olan ülkeler keza bizim uretip ihrac ettiğimiz yani gelir elde ettigimiz urunlerin hammaddeleri bu ulkelerden aliniyor. Simdi ben ticareti kestim deyince, mercedes batti, audi yan yatti mi sanıyorsun sapsik. Giren ulkem insanına giriyor. Halkın siyasilere yapmayın etmeyin demesi gerekirken kangal kopegiyle konsolosluk basmak nedir lan.
dedesi ankara'da bayezid'i arkadan hançerleyen anadolu çomarlarınca hakarete uğramakta olan bir arkadaş.

lan çomi ! herkes senin gibi talibanlı teröristlere karısını kızını vermeye niyetlenmek zorunda mı aq ?