bugün

gecen hafta icersinde avrupa nin almanya ulkesinde duzenlenen ve tv ekranlarina hain aptullah ocalan ve pkk bayraklarinin altinda binlerce kurt kokenli insanlarin yaptigi gosteridir. nedir bu gosteri? kurt kokenli insanlarin yaptigi gosteri.. kimlerdir bunlar? kurt? *..

biz sanirim salagiz evet kesinlikle bir turk olarak kurt cocukluk arkadaslarim, abilerim ve dostluklarimin hatirina, en onemlisi bir zamanlar bu ulkenin basbakanligi hakki tanimis turkiye cumhuriyetinin guzel gelecegi adina bosuna kurt turk kardestir diyoruz..

bu kesinlikle kiskirtici bir yazi degildir...

halk kardesliklerini destekleyen maalesef hep turk tarafi kalacak galiba.. 1 mayis kadikoy gosterilerinde kadikoyde idim. arac girisleri insan selinden dolayi yapilamadigindan yuruyerek inmistik karacaahmet mezarligi tarafindan. o gun o insan selini gordugumde birakin kurt, turk, hain pkk tartismalarini her ne nedenle toplanmis insanlar olsaydi yine olay cikardi .. o kadar kalabalik yani.

gozlerimle ayni su almanyada ki gibi hain pkk renkleri ile donanmis insanlar, bayrakla ve hain apo nun resmini gordugumde askerligini teror bolgesinde yapmis biri olarak kadikoy den hemen uzaklasmak ve guvenli bir bolgede olmak istemistim. ve ardindan olaylar basladiginda kadikoy iskelesi civarinda olaylarin icinde kalmis naklen seyretmistim kacarken...

bu gosteriyi yapanlar ve sempatizanlar frankfurtta veya wien de degillerdi. istanbul da senin yaninda, varosta veya alt ust katinda.. bunlari dusman olarak nitelendirmiyorum ama gercegin damarlarda aktigi kan kadar sicak oldugunu hatirlatmak istiyorum...

yani hain pkk ve eylemleri her kurt vatandasin ruhunu gidikliyor belki de fakat belli etmiyorlar! cunku kendilerini bir hak sahibi, hizmet goturulememis, egitim verilmemis ekonomik kalkinmada cografi butunlugu gozetilmemis * ulkenin insanlarina kendi irkindan bir basbakan bile sahip cikamamis.

hain pkk ile silahli eylemlere gonul verenler belki issiz bir kayaligin dibinde cansiz yatacak fakat milyonlarca ruhu gidiklanan sempatizanlar da gun icersinde yasamlarina devam edecekler..

demokratik yollardan meclis catisi altinda politika yapmayi ogrenip su teroru, silahi adam oldurmeyi ve zarar vermeyi biraksalar ben bile oyumu verecegim guzel gelecekler adina...

ama boyle kallesce degil!

ekleme: simdiye kadar hic mi bir kurt vatandasa demokratik hak taninmadi? meclise girmesine izin verilmedi? hic zenci amerika baskani oldu mu? hayir ve olmayacak ama el insaf bu kadar da oyunlara gelmeyin cikin su jole kivamindan be kardesim!