bugün

alışveriş yapmayan bir sürü insan.
yemek yenecek yerler.
Tavşanlı iphone kılıfı kullanan tikky kızlar. Aman olmasınlar ama varlar ne yazık ki..
ellerinde torbalar olan şişman kızlar.
mc donald's
burger king
kfc
araplardır. 20-25 poşetle çıkıverirler avmden.
oradan oraya gezinen 13-15 yaşlarındaki ergenlerimizdir.
starfucks* cafeler.
şeker ve top otomatları.
avm balkonunda boş boş oturup elindeki telefondan müzik, video izleyip dinleyen tipler.
iki kelimeyi bir araya getiremeyen bol sarışın topuklu ellerinde poşetli kızlar. birde ağızları hep açıktır.
mescittir efendim. kızılayın göbeğine avm dikip de içine müslümanlar için bir mekân tasarlayamayan grafiksel zihnin ben agoritmalarına selam söylerim.

mesele mescitte değildir. hristiyansa bile adam ona göre de ayin yapabileceği yer de yapsın gerekirse.. ancak beni müşterisi kabul ediyorsa, bana hizmet vermek boynunun borcudur.
kapıdaki güvenlik.
yüzde 70e varan indirim yazıları ama hiç varmaması.
Mutlaka mini etekli dolaşan kızlar vardır ve onlara bakan bir grup erkek vazgeçilmezlerdendir. Tek bölümlük gösteridir.
istediği oyuncak alınmayınca zırlayan çocuklar,onları iplemeyen anne babalar ve tabiki araplar.
ergenlerdir.
(bkz: atm)
teknoloji marketleri, emperyalist fast food dükkanları.
avm nin içinde fotoğraf çekinen, çektiren insanlar.
(bkz: güvenlik)
kapıdaki cihazdan geçerken ötünce ellerinden gelse sizi donunuza kadar soyacak olan katı görünüşlü kendilerini birşey zanneden güvenlik görevlileri.
frankenstain'in "beyin beyin" diye dolaşmasına benzettiğim ırkımın temsili olarak, "para harcaaa, para harcaaa" diyerek dolaşan insan grupları.
baloncu ya da şekerci.
şişko ve tayt giyen kızlar.
ergen kızlar ve oğlanlar.