bugün

bugün şahit olduğum insandır.

tam atm'ye varmama 20 adım vardıki yanımdan hızlı adımlarla sollayan lavuk benden önce taktı kartını garanti paramtik'e. ulan yan yana 8 tane atm var herif gitti garantiyi buldu. o anda içimden küçük çaplı bir küfür geçsede bu adamın cihazı ateri gibi kullanması içimden büyük çaplı küfürler savurmama neden oldu. 10 dakkadır düt düt düt bütün tuşlara bastı. hava zaten soğuk. kırım iti gibi titriyorum. "üşüyorum reis biraz acele edemez misin?" diye seslendim en sonunda. adam kafasını sallayarak "tamam" dedi.

bu cihazlar önce makbuzu, sonra kartı, en son parayı teslim ediyor. makbuzu alıp inceledikten sonra buruşturup attı. sonra kartını iade alıp cüzdanına koydu. hatta cüzdanını yandan cebli pantolonuna koyarken hafif domalmak zorunda kaldı. adam düzelip giderken atm'den para daha yeni çıkıyordu. hepi topu 60 lira. 1 adet 50'lik 1 adet 10luk. "parayı almayacak mısın birader" diye seslendim arkasından. geri döndü "hay allah.. teşekkürler" diyip defoldu gitti. 60 lira için o kadar meşgul etti makineyi. sonra buruşturup yere attığı makbuza baktım. 3550 lira bakiyesi vardı. 60 lira 60 lira çekmekle biter mi lan bu para.
başak burcu olduğuna kalıbımı basarım.
kafasında yüz tilki dolaşınca, (bkz: ya ne olacağıdı).
bana denk gelmezkı ne bıraderı alır bı guzelde yerım.*
atm'de kartını unutan insan kadar dalgındır.
kim bilir aklına kaç tilki vardıır?* kim bilir götüne kaç leylek kaçmıştır?*