bugün

ateizm resmen tecavüze uğramış.
bunca zaman çözemediğimizi adam iki saniyede çözmüştür.
(bkz: ben namaza gidiyorum)
elimi ayağımı titretmiş gerçektir. nasıl zeka, nasıl bir düşünce... hiç şüphesiz insan oğlu buna henüz hazır değildir.
son soruya cevap veriyorum. -kuran gibi camiler de ibadethaneler de insan yapımıdır.
-evren mükemmel bir düzen ve uyum içinde, tanrı olmasa bunlar da olmazdı.
+birincisi kaotik evrende yine düzenli alt parçacıklar olabilir, ikincisi ise böyle bir düzen kesin bir zekayı gerektirir diye bi şey yok..
-peki ilk insan kendiliğinden mi oluştu, hiç bi yaratıcı falan olmadan?
+yaratıcı olan tanrı ise onun nasıl oluştuğunu da düşünmen gerekir ki bu da sadece kısır döngüye dönüşür.
-tanrı olmasa ahlak ve adalet olmaz.
+bu söylediğin sadece bir iddaa da olsa, ateist toplumlarda daha az suç işlendiğine dair kanıtlanmış çalışmalar vardır. ayrıca ateist biri zorunda olduğu için değil insanca bir tutum olduğu için ahlaklı olmayı seçer, bu bir din gerektirisi değildir.
-ama doğadaki her şey olabileceğinin en iyisi, bu da zeki bir yaratıcıyı gösterir.
+aksine bu tamamen doğal seleksiyonla alakalıdır, uyum sağlayamayanlar ölür ve yerini en iyi adaptasyon sağlayanlara bırakır.
-peki descartes'ın "tanrı'yı düşünebiliyorsak o vardır" sözü de mi bi şey ifade etmiyor sana, sen de tanrı'yı düşünebiliyorsun.
+tek boynuzlu görünmez bi atı veya uçan bi makarnayı da düşünebilirsin ama o onların kesin varlığına işaret etmez.
-ya varsa? ben bi şey kaybetmem ama sen sonsuza kadar yanarsın.
+bu tüccar mantığından başka bi şey değildir, bir şeyin var olup olmadığını düşünmek yerine bu işten yarar sağlamaya çalışmanın felsefi açıdan bir değeri yoktur.
-senin ananı avradını sikerim allahsız köpek! yan lan cehennemde yan öl!

tebrikler! ateizmi bir kez daha çürütmeyi başardınız, bi dahaki sefere yine cemaatinizi kurtarmanız dileğiyle, görüşmek üzere.