bugün

ekşi sözlük'teki ateist saçmalıklarını takip etmekten vakit bulamazlar. işleri güçleri, sansasyonel başlık açıp dikkat çekmektir. başlıkların içerikleri de ya dindir ya fethullah gülen ya da cinselliktir. eee tabi insan böyle at gözlüğü takarsa teknolojiye pek vakit kalmaz.

bi de şu kapitalizm takıntısı var ki o da içler acısı. burda ahkam keserler ama kapitalizme angaje olmada kimse ellerine su dökemez. adama diyorsun neden nike marka ayakkabı giyorsun diye? adam ne dese beğernirsin, piyasada daha sağlam ayakkabı yok. peh peh peh...ne doyurucu cevap ama, ne idealizm ama. olum sen iste ben sana sağlam olan türk yapımı ayakkabıları söylerim. ama böyle bir düşüncen olmadığını biliyorum. yarın yine gidip aynı ayakkabıyı alırsın. bana da hep aynı cevabı verirsin.

öyleyse ne diyoruz. haydi kızlar okula... ne diyorum ben ya?
"bunlar kapitalizm ürünleri uzak durmamız lazım" diyen kişi komünist yaşam tarzını benimsemiş bir ateisttir. ateistlerin hepsinin komünist olduğunu sanmak genelleme gerzekliğine düşmekten başka bir şey değildir. heleki kapitalist-liberal dünya görüşüne sahip bir sürü tescilli ateist varken bu tip başlıklar açmak resmen s.çmaktır!
ateistlerin teknolojik gelişmelere uzak durması diye birşey yoktur.

tüm teknolojiyi ateistler üretiyor zaten nasıl uzak dursunlar.

teknolojiyi ve felsefeyi derinden takip ederler.

zamanlarını zeusa isaya veya buda ya taparak geçirmezler. insanlara yararlı şeyler yapar ateistler.