bugün

Her an onları yiyip bitirmektedir.
(bkz: korkunç)
hacimlidir.

BiRAzdan tantuni yiyerek boşlukları dolduracam rampa.
yazar burada eski ateist olduğunu ve içindeki boşluğu inanarak doldurduğunu anlatmaya çalışmış. becerebilmiş mi? tartışılır.
Icındekı boslugu sorgulamaktan korktugu ıcın ne oldugunu bılmedıgı bırseye koru korune ınanarak doldurmus yazarın feryadı. 'Ya varsa ?' Sorusunu ıcını kemırır. Durduk yere gote gelmeyelım mantıgıyla ınanır. Gercekten musluman mıdır ? Tartısılır.

Namaz kılmadıgına,
Hacca gıtmedıgıne,
Kurban kesmedıgıne,
Zekat vermedıgıne emınım.

Hadı tartısalım...
25 cm'le dolacağına inanırlar.
bira, rakı vb sıvılar ile doldurulurlar, endişe etmeyiniz.
sevgili müslümanlar emin olun ki içimizde tek bir boşluk var başkası değil. hayatın anlamı. mevcut dinler bu soruyla doğdu. en büyük filozoflar bu soru uğruna saçlarını beyazlattı. savaşlar bu soru için yapıldı. hayat işte, neden varız, kimiz biz, hayat neden acılarla doludur, insan ölünce ne olur. insanlık tarihi bu sorunun eseridir.

gerçeği bulmak isteyen insana düşen her okuduğuna inanmak değil biraz şüpheci olmaktır. şüphe ilk çağlarda atalarımızın hayatta kalmasını sağlamıştı. bugün ise yolumuzu bulmamızı sağlıyor. okumalı, okumalı sonra yine okumalı.

her neyse gecenin bu saatinde uzun yazılarımla canınızı sıkmak istemem sözlükdaşlar, yazımı büyük bilim adamı carl sagan'ın çok sevdiğim bir sözüyle noktalıyorum;

(bkz: inanmak değil bilmek istiyorum)
yoktur o kadar şakirtlik ettim kendilerine yok cidden yok en fazla yemeği çok kaçırmışım kabus dediler öyle yani.bir şeyleri yok turp gibiler.
ve ayrıca ötekileştiremeyiz onları zira kafirun suresinde sizin dininiz size benim ki bana denmiştir.
ayrıca kuranda allahta diyor . kafirler inanmıyorsalar sebebi allah'ın kendilerine hidayette bulunmaması onların kalpleri mühürlenmiştir.
yani sizin onlara cehennemde yanacaksınız falan filan demeniz sadece sizin ne kadar aciz olduğunuzu gösterir küçük bir çocuk gibi alay etmek ne kadar da kolay değil mi? onlara dini anlatın ama ısrarcı olmayın.